Google Play'den Geliştiricilere Yenilik: Google Play Promo

Google Play, geliştiriciler için beklenen yeniliğini duyurdu: Google Play Promo. Artık Google Play Promo kodları oluşturup uygulamaları ücretsiz olarak kullanıcılara dağıtabilecek. İşte tüm detaylar...
15 Ocak 2016 15:43
Google Playden Geliştiricilere Yenilik: Google Play Promo
Google, geliştiricilere olan desteğini Google Play platformunda da gösteriyor. Google Play'de ücretli olarak yayınlanan uygulamalar, çoğu zaman deneme sürümü olmadan geliyor.
 
Bu durumda uygulamayı satın almak için kullanıcı iki defa düşünmek zorunda kalıyor. Bugün açıklanan bilgiye göre geliştiriciler artık ücretli uygulamalarını seçmiş oldukları kullanıcı kitlesine ücretsiz olarak dağıtabilecek. Peki, bu nasıl olacak?
 
Uygulama geliştiricileri Google geliştirici hesaplarındaki uygulamalar için Promo kodu oluşturabilecek. Geliştiriciler, Google Play Promo kodlarını kendi belirlemiş olduğu kitlelere dağıtabilecek.
 
Özellikle uygulama inceleme konusunda basına gönderilen ücretli uygulamalarda Promo kodlarının devreye girmesi bekleniyor. Ancak bu promo kodları 500 adet ile sınırlandırılmış durumda.
 
Eğer siz de geliştiriciyseniz detaylı Türkçe bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
 
shiftdelete
144650
Bu haberler ilginizi çekebilir