Google Play'de Yenilik Yolda!

Google, yine yenilik peşinde. Andaroid mağazası Google Play'de yeniliğe gideceği ve şuan test aşamasında olduğu ortaya çıktı.
07 Ekim 2017 10:45
Google Playde Yenilik Yolda!
Google, Android cihazlar için uygulama mağazasında yine değişiklikler yapmak üzere test gerçekleştiriyor. Bu test ile Google Play, uygulama sıralamalarının daha iyi öne çıkartılması hedefleniyor.
 
Google Play uygulama sıralamalarını geliştirecek!
 
Yükle tuşunun altında yer alan yeni bölüm ile bir uygulamanın en iyiler listesinde olup olmadığı ve uygulamanın sıralaması da gösterilecek. Bu tuşa basıldığında kullanıcılar bu kategorideki “En İyiler” sayfasına yönlendirilecek. Kısacası, uygulamayı yükleyip yüklememe konusunda size bir kolaylık sağlanıyor diyebiliriz.
 
 
Sıralamalar şu anda sadece belli listelerdeki en iyi 10 uygulama için sunuluyor. Bunlar ise; En Popüler Ücretsiz, En Yüksek Hasılat Yapanlar, Trend ve En İyi Ücretli. Eğer uygulama birden fazla sıralamaya girdiyse de Google Play bunları belirli listelerde ve puanlarla önceliklendiriyor.
 
Bu şekildeki editöryel bilgi sayesinde, kullanıcılar aynı kategoride daha iyi ve ihtiyaçlarını karşılayacak başka bir uygulama varsa buna göre karar verebilecekler. Şu an belirli kullanıcıların görmeye başladığı özellik, eğer size de gelmişse şanslısınız demektir.
 
shiftdelete
Etiketler : google , Google Play , Play Store
867617
Bu haberler ilginizi çekebilir