Google Pixel Modellerine Güncelleme!

Google'ın yeni güncellemesi Google Now, Pixel cihazlara sunulacak. Güncelleme ile Google Assistant'da yenileniyor. İşte ayrıntılar...
18 Temmuz 2017 11:01
Google Pixel Modellerine Güncelleme!
Android sisteminin kişiselleştirme açısından daha fazla seçenek sunduğu gerçeği çoğu akıllı telefon kullanıcısı tarafından kabul edilmiş bir gerçek durumunda.
 
Yine de, akıllı telefon kullanıcıları tarafından, özellikle de iOS kullanıcıları arayüzü özel olarak ayarlamak için sınırlı seçenekler olmasına rağmen, iOS'in daha iyi ve daha pürüzsüz görsel deneyimler sunduğu savunuluyor.
 
Google Asistan yeni görünüşüne kavuşuyor!
 
Bu anlamda, Google, görünüşte, tamamen yeni bir uygulama penceresi yerine, özelliklerin görsel çekiciliğini artıran ve Google Asistan ekranını ana ekranınızdaki bir uzantıya daha fazla benzetmeye yönelik bir güncelleme başlattı.
 
Güncelleme, Pixel cihazlarına, Google Asistan'ın güncellenmiş tasarımını, kendi duvar kağıdınızın görünürlüğünü koruyan yarı saydam bir beyaz arka plan sunuyor. Beyaz tamamen görülemiyor ve orijinal ana ekran görüntüsüne hafif bir renk katıyor. Bu özellik ile daha iyi bir görsel deneyim kazandıracak gibi görünüyor.
 
 
 
 
Ekranın üstünde bir arama çubuğu ve gelecek etkinlikler için kısayol simgesinin yerine yan tarafta taşma menüsü simgesi bulunuyor. Hemen alt tarafta ise Hava Widget'ı ve diğer özellikler için hızlı erişim butonları gibi seçenekler menüsü bulunuyor.
 
Kesinlikle Google Asistan ekranını görsel olarak daha çekici kılan bu güncellemenin iOS 7'den beri karşımıza çıkan yarı saydam ekranları hatırlattığı ilk akla gelen detay.
 
Güncellemenin sadece Google'ın Pixel telefonları için mi yoksa daha fazla Android telefon için de geleceği bilinmiyor. Şu ana kadar, Android O'nun üçüncü geliştiricilerinin önizleme sürümünü çalıştıran bir Pixel XL üzerinde bu yenilik gözlemlendi, bu yüzden açıkça test edilebiliyor.
 
shiftdelete
513780
Bu haberler ilginizi çekebilir