Google, Pixel 2'deki Sorun İçin Açıklama Yaptı.

Google'ın, Pixel 2 ve Pixel 2 XL'de görülen ekran yanığı problemi ile yaptığı açıklamalar haberimizde...
30 Ekim 2017 20:21
Google, Pixel 2deki Sorun İçin Açıklama Yaptı.
Geçtiğimiz hafta Google Pixel 2 ve Pixel 2 XL'de ekran yanığı problemi olduğu ortaya çıkmıştı. Android Central editörü Alex Dobie, Pixel 2 XL'deki bu sorunun fotoğrafını çekip, Twitter'da da paylaşmıştı. Google, problemi aktif olarak araştırdıklarını belirtmişti. Sonunda şirketten beklenen açıklama geldi.
 
Google'dan Mario Queiroz, Pixel destek forumlarında yaptığı açıklamada, telefonlarındaki ekranların iyi durumda olduğunu, renk yelpazesini genişletmek ve ekran yanmasına karşı koruma için bir dizi güncellemeler yayınlayacaklarını açıkladı.
 
Açıklamanın önemli kısmına gelin birlikte bakalım:
 
"Pixel 2 XL'nin ekranını kapsamlı olarak test ettik. Testler ekrandaki bozulmanın OLED panele sahip diğer premium telefonlarla karşılaştırılabilir olduğunu gösteriyor. Bu durum kullanıcı deneyimini etkilemiyor, çünkü söz konusu yıpranma normal kullanım altında görülmüyor. Bununla birlikte detaylı bir ekran testi ekrandaki hatalarla ilgili kanıtları görüntüleyebilir. Sonuç olarak yazılım aracılığıyla endişeleri azaltmak için gerekli adımları atıyoruz."
 
 
Ekranda iz kalması veya yanma olasılığının ötesinde Pixel 2 XL'nin ekranıyla ilgili kullanıcıların başka endişeleri vardı. Çünkü Google, Pixel 2'de varsayılan olarak daha dar bir renk yelpazesi kullanmayı tercih etti. Bu nedenle renkler diğer Android kullanıcılarının gördüğü renklere göre birazcık daha soluk görünüyor. Aslında bu karar Android'teki daha büyük değişikliğin bir parçası. Oreo güncellemesi renk alanlarını işleme konusunda daha iyi durumda. Önceki Android sürümlerine göre Oreo, renk yönetiminde bir adım daha önde.Yine de Mario Queiroz, Google'dan başka bir yazılım güncellemesi geldiğini söyleyerek sRGB gamını sevemeyen kullanıcılara seslendi ve Pixel 2 ve Pixel 2 XL'ye yakında çıkacak yazılım güncellemesi sayesinde yeni "doymuş" renk modu ekleyeceklerini belirtti.
 
Sonuç olarak görünüşe göre Google, ekran yanması konusunda donanımsal olarak sorun bulamamış. Bununla birlikte yapacakları yazılım güncellemeleri ile endişeleri azaltmayı planlıyor. Sizin bu konudaki düşünceleriniz nedir?
 
teknokulis
222976
Bu haberler ilginizi çekebilir