Google Pixel 2 OLED Ekran İle Gelebilir!

Google'ın yeni telefonu Pixel 2'nin kavisli OLED ekran ile geleceği iddia edildi. Hatta Google'ın, kavisli OLED ekran panelleri üretimi için LG Display'a anlaşma teklif ettiği iddialar arasında.
10 Nisan 2017 13:28
Google Pixel 2 OLED Ekran İle Gelebilir!
Nexus markasına geçtiğimiz yıl veda ederek HTC tarafından üretilen Pixel ve Pixel XL modelleri ile yoluna devam etme kararı alan Google, maalesef Pixel serisi ile sıkıntılı bir dönem yaşadı.
 
Cihazların bağlantı problemleri ve resmi olarak satışa sunulmadığı ülkelerde aracı firmaların uyguladığı yüksek fiyat politikası, Google Pixel ve Pixel XL modellerini kullanıcılar için cazip bir ürün olmaktan çıkardı.
 
ABD'de bulunan GSM operatörleri Pixel serisi için siparişlerini durdururken, Google'ın hatasını telafi edebilmek için yoğun bir çalışma sürdürdüğü Pixel 2 modeli hakkında önemli bir iddia ortaya atıldı.
 
Google Pixel 2, kavisli OLED ekran ile gelebilir!
 
Güney Kore basınında çıkan haberlere göre Google, yeni nesil Pixel modelinde kullanmayı planladığı kavisli OLED panellerin üretimi için LG Display'e 1 trilyon won ödemeyi teklif etti.
 
 
LG Display'in Google'ın teklifini gözden geçirdiği belirtilirken, uzmanlar teklif edilen 1 trilyon Güney Kore wonu ile LG'nin OLED üretim hattını çok rahat bir şekilde genişletebileceğini ifade ediyorlar. 
 
Kendi ürünleri ve Apple Watch için kavisli OLED ekran üretimi gerçekleştiren LG Display'in, hali hazırda akıllı telefonlar için üretim yapacak kapasitede olmadığı belirtiliyor.
 
Kavisli OLED ekranları önümüzdeki dönemde çok sayıda amiral gemisi telefonda karşımıza çıkacak. Bu konuda ilk adımın, iPhone 8 için Samsung'a panel siparişi veren Apple'dan gelmesi bekleniyor.
 
shiftdelete
908466
Bu haberler ilginizi çekebilir