• Anasayfa
  • Yazılım
  • Google Maps, Yeni Güncellemesi İle Yanlış Dönüşlere Son Veriyor!

Google Maps, Yeni Güncellemesi İle Yanlış Dönüşlere Son Veriyor!

Google Maps'e, çok güzel bir yenilik geliyor. Google Maps'in Street View yeniliği ile artık yanlış dönüş derdine son. İşte yeni özelliğin ayrıntıları...
15 Mayıs 2017 13:46
Google Maps, Yeni Güncellemesi İle Yanlış Dönüşlere Son Veriyor!
Bilmediğiniz bir şehirde yolculuk etmek oldukça zordur ama Google Maps sayesinde işlerimizin bir hayli kolaylaştığı da kesin. Fakat özellikle akıllı telefonun yer belirleme konusunda sorun yaşadığı anlarda yanlış dönüşler yapmamıza yol açabildiği de ortada.
 
Yanlış dönüşlere son! Yaşasın Street View!
 
Google'ın açıklamalarına göre Google Maps artık Street View görsellerini kullanarak küçük ön izlemeler hazırlayacak ve size yol tarifi sırasında dönmeniz gereken sapakları ve dönüşleri gösterebilecek.
 
Fakat bu yeniliğin kötü bir yanı da var. Zira bu görseller yalnızca navigasyon özelliğinin dışındayken kullanılabilecek. Yani gitmek istediğiniz lokasyonu seçtikten sonra yol tarifine başlamamanız gerekiyor. Bu süreçte Google Maps sizler için küçük görselleri Street View üzerinden alıyor ve yol üzerinde yapacağınız dönüşler için listeliyor.
 
 
Bu gösterilen küçük ön izleme görsellerine tıkladığınız anda direkt olarak tam boyutlu Street View görselleri önünüze geliyor. Bu yeni özellik yolculuğunuza başlamadan hemen önce kullanıldığında oldukça yardımcı olabilir ama açıkçası navigasyon sırasında da bu görselleri görebilmek bir hayli etkili olurdu.
 
Güncellemenin henüz ne zaman yayımlanacağı bilinmiyor ama çok kısa bir süre içerisinde hem iOS hem de Android platformlarında yeni Google Maps'e kavuşacağımız kesin.
 
 
 
shiftdelete
909745
Bu haberler ilginizi çekebilir