Google Maps Değişti!

Google, Android Lollipop güncellemesinden sonra uygulamalarında Materyal Dizayna geçmeye başlamıştı. Bu uygulamalara Google Maps de eklendi ve değişmiş oldu...
11 Ekim 2015 16:42
Google Maps Değişti!
Google Maps en sonunda Materyal Dizayna kavuştu. En büyük değişikliği web ara yüzü için yapan Google, genel olarak baktığımızda ilk gözümüze çarpan değişiklikler menü, kenar çubuğu ve arama kısımları oluyor.
 
Genel olarak değişimi daha detaylı anlatacak olursak gideceğimiz adresi yazdığımızda çıkan kısım da hem görsel olarak hem de kullanılabilirlik açısından değişikliğe gidilmiş . Artık gitmek istediğiniz yeri daha hızlı belirleyerek zamandan kazanabilirsiniz.
 
 

 
Ayrıca sadece menüler de değil haritanın görünümünde de ufak değişikliklere giden Google, Maps uygulaması için çok daha modern bir tasarımı kullanıcılarının deneyimine sundu. Mobil tarafında da yakında bir güncelleme ile yeni ara yüzü geçilmesini bekliğimiz uygulama, şimdilik eski görünüme sahip.
 
Henüz Google tarafında resmi olarak bir güncelleme yapıldığına dair bir duyuru olmamasına rağmen kullanıcılar yavaş yavaş bu tasarıma geçmeye başladılar.
shiftdelete
780130
Bu haberler ilginizi çekebilir