Google I/O 2015 Etkinlik Tarihi Belli Oldu

Google, bu yıl gerçekleşecek I/O 2015 etkinlik tarihini açıkladı. Etkinlikle ilgili tüm detaylar haberimizde...
11 Şubat 2015 15:05
Google I/O 2015 Etkinlik Tarihi Belli Oldu
Google, her yıl geliştiriciler için düzenlemiş olduğu Google I/O etkinliğinde Android sistemine yönelik  yenilikleri ile karşımıza çıkıyordu. Geçtiğimiz yıl düzenlenen Google I/O etkinliğinde de Android L isimli yeni Android sürümü ortaya çıkmış ve geliştiricilere bu sürümün Betası dağıtılmıştı.
 
Tasarım alanında büyük bir yeniliğe giderek materyal tasarım ile sistemini yeniden şekillendiren Google, teknoloji otoritelerine göre gelecek için önemli bir atılım yapmıştı. Android 5 sürümünde yaptığı büyük değişiklerden sonra Google’ın uzun bir süre yenilik yerine sistemi stabilleştirme ve performans iyileştirmeleri yapacağı tahmin ediliyordu.
 
 
 
Google I/O 2015 Mayıs'ta
 
Merakla beklediğimiz 2015 yılının Google I/O etkinliğinde uzun bir süredir sesi soluğu çıkmayan Nexus 7 ve Google Glass cihazlarının akıbetinin ne olacağının açıklanması bekleniyordu. Bugün Google’ın kıdemli başkan yardımcısı Sundar Pichai atmış olduğu Tweet ile 2015 Google I/O etkinliğinin tarihini açıkladı.
 
Google I/O etkinliği 28-29 Mayıs tarihlerinde San Francisco’da düzenlenecek. Bu etkinlikte Google’ın yeni giyilebilir cihazlarının yanında uygulama geliştiricileri için büyük çaplı yenilikleri duyurmasını bekliyoruz.
 
Apple’ın iOS 8 ile mobil oyunlarda Metal API’sini sunması ve Swift yazı dilini tanıtması Google’ı yazılımsal açıdan yenilik yapmaya zorlayacağını düşünüyoruz. Bakalım bizleri Google I/O etkinliğinde ne gibi yenilikler bekleyecek.
shiftdelete
Etiketler : Android , google , google glass , I/O 2015
278163
Bu haberler ilginizi çekebilir