Google Home İle Ne Yapabiliriz!

Google Home ile neler yapılabilir? Sizin sadece bir sözünüzle evinizin ihtiyacı olan siparişlerini veren biri olsa hiç fena olmazdı değil mi? Google Home bunu yapacak desek!
17 Şubat 2017 16:32
Google Home İle Ne Yapabiliriz!
Google Home ile birlikte harika işler başaracağa benzeyen Google Assistant artık bir cümlenizle evinize gerekli her şeyin siparişini verebilecek. Yani Google Home adlı hoparlörünüz bugün biraz daha akıllandı diyebiliriz.
 
 
Google Home alışveriş sistemi nasıl çalışıyor?
 
 
Tabii ki bu sistem henüz ülkemizde işlevsel değil ve herhangi bir zaman diliminde çalışır hale gelip gelmeyeceği bilinmiyor. Fakat ABD'de Google Express ile anlaşması olan tüm perakendecilerden sipariş vermek mümkün. Bu firmalardan bazıları da Costco, Walgreens, Bed Bath & Beyond gibi oldukça önemli firmalar.
 
 
Bu özelliğin işlevsel olabilmesi için yapmanız gereken tek şey hoparlöre "How do I shop?" sorusunu yöneltmek. Ardından da siparişinin verilmesi gereken ürünü sesli bir şekilde dile getirmeniz yeterli. Fakat bu hizmeti kullanabilmek için Android işletim sistemi yüklü akıllı telefonunuzdan Google Home uygulamasına girmeli ve burada standart ödeme yönteminizi ve adresinizi belirlemeniz gerekiyor. Bu işi hallettikten sonra alışveriş yapmaya hazır hale geliyorsunuz.
 
 
Tekrar hatırlatalım, bu servis Türkiye içerisinde çalışmıyor. Yine de Google Home'un yapabildiklerinin sınırlarını aşması kulağa oldukça hoş geliyor diyebiliriz.
 
shiftdelete
265731
Bu haberler ilginizi çekebilir