Google Hatayı Bulana Ödül Verecek!

Google Play Security Reward Program ile popüler Android uygulamalarındaki hataları bulan araştırmacılara ödeme yapılacak.
23 Ekim 2017 13:35
Google Hatayı Bulana Ödül Verecek!
Google Play uygulamalarında hata bulan para kazanacak!
 
Şirket tarafından Chrome, Chrome OS ve diğer ürünler için başlatılan hata ödülleri programları ile şimdiye kadar binlerce dolarlık ödeme yapıldı. Son olarak popüler uygulamaların geliştiricileri de programa dahil edildi. Artık en popüler Android uygulamalarından bazılarının güvenliğinin proaktif bir şekilde geliştirilmesi hedefleniyor.
 
 
Şirket, zayıf nokta ve hata ödülü platformu HackerOne için iş birliğine giderek de önemli bir hamle yaptı. Programa sadece hataları zamanında yanıtlamaya ve düzeltmeye istekli, bilgilendirme rehberlerini takip edecek ve ayrıntılı raporlar sunabilecek geliştiricilerin katılması isteniyor. Şimdilik Alibaba, Dropbox, Duolingo, Headspace, Line, Mail.ru, Snapchat ve Tinder ödüller için elverişli ancak bu listenin daha da genişletileceğinin altı çiziliyor.
 
HackerOne, hacker’ların uygulama güvenlik açıklarını tespit edip geliştiriciye bildirmesini ve her iki tarafın 90 gün içerisinde bir karara varacağını ifade ediyor. Hacker daha sonra programdan ödül talebinde bulunacak. Kriterlere uygunluk değerlendirmesinin ardından 1000 dolarlık ödeme yapılacak.
 
shiftdelete
456141
Bu haberler ilginizi çekebilir