Google Haritalar Engelleri Kaldırıyor!

Google Haritalar'a önemli bir özellik eklendi. Yeni gelen güncelleme ile Google Haritalar'a tekerlekli sandalye erişilebilirliği eklendi
09 Temmuz 2017 13:57
Google Haritalar Engelleri Kaldırıyor!
Google Haritalar için yayınlanan yeni güncelleme ile birlikte, tekerlekli sandalye kullanan kullanıcılar için önemli bir özellik ekledi.
 
Google Haritalar tüm engelleri kaldıracak!
 
Geçtiğimiz Aralık ayında sadece belli bölgelerde tekerlekli sandalye erişebilirliğini test eden Google, bu özelliğini tüm dünyadaki tekerlekli sandalye kullanıcılarının huzuruna sundu.
 
7 milyondan fazla yere tekerlekli sandalye ile gidilebileceğini belirten Google, veri toplamaya da devam ettiğini belirtti. 
 
Fakat oldukça sorunlu olarak tekerlekli kullanıcılarına sunulan bu özellikte oldukça fazla adres boşluğu bulunmaktaydı. Google yetkililerinin bu sorunu ortadan kaldırmak için almış olduğu karar ile birlikte, kullanıcıların bulundukları mekanın tekerlekli sandalye için uygun mu değil mi, bilgilerini doldurmalarına olanak sağlayacak. 
 
 
 
 
Kendi veri setini kullanan Google böylelikle veri işlemi sürecini iki kat hızlandırarak, tekerlekli sandalye kullanıcılarının bir mekana giderken o mekan hakkında önemli bilgilere sahip olabilecekler.
 
Şu anlık sadece Android kullanıcılarına sunulan tekerlekli sandalye erişimi ilerleyen zaman içerisinde iOS ve diğer tüm platformlara sunulması bekleniyor. 
 
Engelli insanları düşünen Google yapmış olduğu proje ile birlikte, bir nevi kullanıcıların çektiği zorlukların önüne geçmek istiyor.
 
 
Eğer sizde bir mekanın tekerlekli sandalye için uyumlu olup olmadığı bilgisini eklemek istiyorsanız, tek yapmanız gereken Google Haritalar'a girip bulunduğunuz mekanın üzerine tıklayıp Hakkında bölümünde ''Değişiklik Öner'' seçeneğine tıklayarak, en alt kısımdan o mekanda tekerlekli sandalye kullanıcılarının kullanabileceği özel alanların olup olmadığını işaretleyebilirsiniz.
 
shiftdelete
311650
Bu haberler ilginizi çekebilir