Google Hakkında Hiç Duymadığınız 7 Bilgi

Bu zamana kadar pek gün yüzüne çıkmamış, enterasanlıkta sınır tanımayan dev arama motoruna ait 7 bilgiyi sizler için derledik. İşte Google hakkında daha önce hiç duymadığınız 7 ilginç bilgi ...
02 Eylül 2015 13:07
Google Hakkında Hiç Duymadığınız 7 Bilgi
1- Google, Gmail’in dil seçenekleri arasına Çerokice yer alıyor. Çerokice, kızılderililerin konuştuğu bir dil. Google'ın Gmail'a bu dili eklemesi gerçekten düşündürücü..
 
 
 
2-  Bir Google çalışanının kızı internet devine bir mektup yazarak babasının çok çalıştığını ve doğum gününde izinli olmasını istiyor. Google da küçük kızı üzmeyerek babasına 1 hafta izin veriyor.
 
 
 
 3- Ofise evcil hayvan getirmek serbest olduğu için ortalıkta kafasına göre takılan bir sürü hayvan görmek şaşırtıcı değil.
 
 
 
 4- Google merkezinde yer alan bazı yeşil alanlarda çimler çok fazla uzadığı zaman ortalığa keçiler salınıyor. Bu sayede alan memnun veren memnun oluyor.
 
 
 
5-  Google, merkezin etrafında yapılan kazı çalışmalarında dinozor fosiline rastlanmasından dolayı binanın önüne T-REX heykeli diktirmiş.
 
 
 
6-  googlr.com, gooogle.com, gogle.com gibi alan adları (daha farklı kombinasyonlar da var) yanlış yazma olasılığı düşünülerek satın alınmış. Ayrıca 466453.com (bu rakamları tuşladığınızda Google yazılıyor) bile Google'a ait.
 
 
 
7-  İnternet üzerinde en hızlı açılan sayfalardan biri olduğundan neredeyse herkes test için Google'ı kullanır.
 
webtekno
Etiketler : bilgi , google
359739
Bu haberler ilginizi çekebilir