Google Görsel Aramalar Güncelleniyor!

Google yeniliklere devam ediyor. Şimdi ise görsel arama bölümünü güncelliyor. Peki yenilenen görsel aramada neler alacak? İşte cevabı...
02 Ağustos 2017 10:25
Google Görsel Aramalar Güncelleniyor!
Google, geçtiğimiz günlerde Instant Search özelliğini devre dışı bırakacağını açıklamıştı. Bu açıklamanın ardından şimdi de görsel aramaların yenileceği açıklandı. Peki, Google'ın yeni görsel arama bölümünde ne gibi yenilikler olacak?
 
Google'ın görsel arama bölümünde arama yaptığınızda, görsellerin kategorileri de ortaya çıkacak. Yeni görsel arama bölümünde; görsellerin alt kısmında çeşitli etiketler yer alacak.
 
Örneğin; Cupcakes araması yaptığınızda görsele tıklayarak, bu görselin yüklenmiş olduğu sitede Cupcakes tarifinin olup olmadığı görünebilecek. Eğer tarif sitede yer alıyorsa, görsellerin sol alt kısmında çatal bıçak simgesi yer alacak.
 
 
Ayrıca, görsellerin yanında video simgesi de yer alacak. Bunlar görselin bir videodan alındığını belli edecek. Görselin sol altınca alışveriş sepeti görürseniz; görseldeki ürünü o siteden satın alabileceğiniz anlamına geliyor.
 
Google'ın henüz bu yeniliği kademeli olarak sunduğunu, ülkemiz kullanıcılarının henüz faydalanamadığını belirtelim.
 
teknolojioku
723193
Bu haberler ilginizi çekebilir