Google Glass'tan daha akıllı gözlükler!

Giyilebilir teknoloji hızla gelişirken Google Glass'a rekabet edecek gözlükler ortaya çıktı. Bu gözlükler Google Glass'ı zorlayacak gibi duruyor!
03 Haziran 2014 15:13
Google Glasstan daha akıllı gözlükler!

Google Glass keinlikle bu alanda çığır açtı denilebilir. Hem giyilebilir teknolojiye getirdiği yaklaşımla, hem de kullanımı ile ilgili etik sorunlarla devamlı gündeme geliyor. Ama Google Glass’ın yapabildikleri, yapılabileceklerin yanında oldukça sınırlı, tabii şimdilik. Ama aşağıdaki üç ürün size farklı neler yapılabileceği konusunda biraz da olsa fikir verecektir.
 

Işıkla Terapi Gözlükleri

 

 

“Mevsimsel Duygudurum Bozukluğu” diye bir hastalık duydunu mu hiç? Böyle bir hastalık var ve farkında olmasalar bile, dünya çapında milyonlarca insan bu sıkıntıdan muzdarip. Bu rahatsızlığa sahip olan kişilerde, kışın yeterli güneş ışığı alamadıkları için depresyon, yeme bozuklukları, enerji kaybı ve aşırı uyku gözlemlenmekte. İşte Philedelphia’daki Drexel Üniversitesi’nden Troy Hudson, bu rahatsızlığın tedavisi için bir akıllı gözlük projesi geliştirmiş. Bu gözlükle kullanıcının görme alanına güneş ışığı benzeri bir ışık yansıtılmakta ve kışın bile hala yazmış gibi bir psikolojik düzeltme yapılabilmekte.

 

Meta

 


California firması Meta’nın amacı, Artırılmış Gerçeklik uygulamalarını mantıklı büyüklükte bir akıllı gözlükte verebilmek. Ürettikleri gözlüğü taktığınızda gözlerinizin önünde hologram gibi bir arayüz oluşturuyor. Bu arayüzü el hareketlerinizle idare edebiliyor ve nesneler yaratıp ellerinizle şekil verebiliyorsunuz. Aşağıdaki videoda neler yapabileceğini görebilceğiniz Meta gözlükleri için Kickstarter’daki bağış kampanyasında 200,000 dolar toplanmış. Ürünün piyasaya 2015 Ocak ayında çıkması planlanıyor.
 

Avegant Glyph

 


 

Avegant firmasının üretimi olan Glyph, akıllı gözlük konseptine farklı bir yaklaşım getiriyor. Sanal gerçeklik ve kişisel sinema salonu karışımı bir ürün olan Glyph, ilk bakışta bir çift kaliteli ve büyük boy kulaklık gibi duruyor. Tepesindeki kalın bölümü gözlerinizin önüne indirince karşınızda çok kaliteli görüntüye sahip bir video alanı oluşuyor. Bir HDMI bağlantısı olan her cihazı bağlayabileceğiniz Avegant Glyph ile ilgili ayrıntılı bilgiyi verdiğimiz haberimize, bu linki tıklayarak erişebilirsiniz.

donanımhaber
Etiket : google glass
630051
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • Facebooktan Yeni Bir Patent Daha!

  Facebook'tan Yeni Bir Patent Daha!

  Facebook'un aldığı yeni patent sayesinde artırılmış gerçeklik gözlüğü üzerindeki çalışmasının da detayları ortaya çıktı.
 • Appleın 60 inçlik TVsi Ortaya Çıktı!

  Apple'ın 60 inçlik TV'si Ortaya Çıktı!

  Apple'ın yeni 60 inç ekrana sahip TV'si ortaya çıktı. İşte yeni TV'nin ilk detayları...
 • İşte Nikon D850!

  İşte Nikon D850!

  Nikon'nun yeni DSLR fotoğraf makinesi D850 ortaya çıkıtı. İşte D850'nin özellikleri fiyatı...
 • Elektrik Üreten Güneş Gözlüğü!

  Elektrik Üreten Güneş Gözlüğü!

  Almaya'da araştırmacılar güneş ışığından elektrik üreten güneş gözlüğü tasarlandı. İşte haberin ayrıntıları...
 • Samsungdan Milyonluk Televizyon!

  Samsung'dan Milyonluk Televizyon!

  Samsung, 88 inç büyüklüğündeki dev Q9 televizyonunu satışa sundu. Dev televizyonun fiyatı ile lüks bir ev satın alınabilir.
 • İşte Apple HomePodun Özellikleri!

  İşte Apple HomePod'un Özellikleri!

  Apple'ın WWDC 2017 etkinliği kapsamında tanıtımını gerçekleştirdiği, akıllı hoparlörü HomePod'un özellikleri sizlerle paylaşıyoruz.
 • Spotify Kullanucı Sayısı Appleı Katladı!

  Spotify Kullanucı Sayısı Apple'ı Katladı!

  Spotify'in Mart ayında açıklanan kullanıcı rakamları 50 milyon civarında idi. Yeni gelen açıklamaya göre kullanıcı sayısı Apple Music'in kullanıcı sayısının iki katından daha fazla.
 • Jeff Bezosun Liderliği 8 Saat Sürdü!

  Jeff Bezos'un Liderliği 8 Saat Sürdü!

  Uzun süre dünyanın en zengin insanı olma unvanını sürdüren Bill Gates'i geride bırakarak bu koltuğun sahibi olan Jeff Bezos'un liderliği uzun sürmedi. 8 saat sonra dünyanın en zengin ismi tekrar Bill Gates oldu.
En Çok Okunan Haberler
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama