Google Glass'ı bekleyenlere müjde

Şu ana kadar Google’ın Glass adını verdiği akıllı gözlükleri alıp kullanabilmek için gözlük kullanmayan biri olmak gerekiyordu. Reçeteli gözlük sahiplerinin de bir gün Google Glass kullanabileceği ifade edilmişti. Beklenen an geldi ve reçeteli gözlük sahiplerine özel Google Glass eklentisi kullanıma sunuldu. Standart tip gözlüklerin sağ kısmına takılabilen modülün zorluk çıkarmadan eklenebildiği söyleniyor.
06 Aralık 2013 16:39
Google Glassı bekleyenlere müjde
Google Glass ile gelen tasarım devam ediyor ama çerçeve yerine gözlük kullanılıyor. Bu yeni modelde gözlüğe eklenen parça biraz daha uzun. Sahip olunan gözlükte yer alan sapların kalınlığı ve genişliği etkili olacak gibi görünüyor. Diğer yandan ilk nesil Google Glass alıcılarına yenilenmiş modeller gönderilmeye başlandı. Yeni nesil Google Glass gözlüklerde görüntü değişmiyor ama kemik titreşimli ses sistemi yerine mono tip kulaklık geliyor. 
 
 
Google açıklamasına göre yeni nesil gözlükler daha sağlam ve hızlı işliyor. Aynı zamanda başta söz ettiğimiz reçeteli gözlük çerçevesine de destek veriyor. Daha fazla cam renk tonu seçilebiliyor. Google Glass’ın sürekli ilerlediği ortada ama son kullanıcılara satış için gelecek sene beklenmekte. Explorer programına başta üye olanlar en son yenilikleri ilk alanlar oluyorlar. Explorer üyeleri 5 Şubat 2014 tarihine kadar form doldurup 1 yıl garantili yeni modele ücretsiz kavuşabilir.
radikal
Etiketler : google , google glass
145668
Bu haberler ilginizi çekebilir