Google Glass'ı bekleyenlere müjde

Şu ana kadar Google’ın Glass adını verdiği akıllı gözlükleri alıp kullanabilmek için gözlük kullanmayan biri olmak gerekiyordu. Reçeteli gözlük sahiplerinin de bir gün Google Glass kullanabileceği ifade edilmişti. Beklenen an geldi ve reçeteli gözlük sahiplerine özel Google Glass eklentisi kullanıma sunuldu. Standart tip gözlüklerin sağ kısmına takılabilen modülün zorluk çıkarmadan eklenebildiği söyleniyor.
06 Aralık 2013 16:39
Google Glassı bekleyenlere müjde
Google Glass ile gelen tasarım devam ediyor ama çerçeve yerine gözlük kullanılıyor. Bu yeni modelde gözlüğe eklenen parça biraz daha uzun. Sahip olunan gözlükte yer alan sapların kalınlığı ve genişliği etkili olacak gibi görünüyor. Diğer yandan ilk nesil Google Glass alıcılarına yenilenmiş modeller gönderilmeye başlandı. Yeni nesil Google Glass gözlüklerde görüntü değişmiyor ama kemik titreşimli ses sistemi yerine mono tip kulaklık geliyor. 
 
 
Google açıklamasına göre yeni nesil gözlükler daha sağlam ve hızlı işliyor. Aynı zamanda başta söz ettiğimiz reçeteli gözlük çerçevesine de destek veriyor. Daha fazla cam renk tonu seçilebiliyor. Google Glass’ın sürekli ilerlediği ortada ama son kullanıcılara satış için gelecek sene beklenmekte. Explorer programına başta üye olanlar en son yenilikleri ilk alanlar oluyorlar. Explorer üyeleri 5 Şubat 2014 tarihine kadar form doldurup 1 yıl garantili yeni modele ücretsiz kavuşabilir.
radikal
Etiketler : google , google glass
139508
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • Appleın 60 inçlik TVsi Ortaya Çıktı!

  Apple'ın 60 inçlik TV'si Ortaya Çıktı!

  Apple'ın yeni 60 inç ekrana sahip TV'si ortaya çıktı. İşte yeni TV'nin ilk detayları...
 • İşte Nikon D850!

  İşte Nikon D850!

  Nikon'nun yeni DSLR fotoğraf makinesi D850 ortaya çıkıtı. İşte D850'nin özellikleri fiyatı...
 • Elektrik Üreten Güneş Gözlüğü!

  Elektrik Üreten Güneş Gözlüğü!

  Almaya'da araştırmacılar güneş ışığından elektrik üreten güneş gözlüğü tasarlandı. İşte haberin ayrıntıları...
 • Samsungdan Milyonluk Televizyon!

  Samsung'dan Milyonluk Televizyon!

  Samsung, 88 inç büyüklüğündeki dev Q9 televizyonunu satışa sundu. Dev televizyonun fiyatı ile lüks bir ev satın alınabilir.
 • İşte Apple HomePodun Özellikleri!

  İşte Apple HomePod'un Özellikleri!

  Apple'ın WWDC 2017 etkinliği kapsamında tanıtımını gerçekleştirdiği, akıllı hoparlörü HomePod'un özellikleri sizlerle paylaşıyoruz.
 • Spotify Kullanucı Sayısı Appleı Katladı!

  Spotify Kullanucı Sayısı Apple'ı Katladı!

  Spotify'in Mart ayında açıklanan kullanıcı rakamları 50 milyon civarında idi. Yeni gelen açıklamaya göre kullanıcı sayısı Apple Music'in kullanıcı sayısının iki katından daha fazla.
 • Jeff Bezosun Liderliği 8 Saat Sürdü!

  Jeff Bezos'un Liderliği 8 Saat Sürdü!

  Uzun süre dünyanın en zengin insanı olma unvanını sürdüren Bill Gates'i geride bırakarak bu koltuğun sahibi olan Jeff Bezos'un liderliği uzun sürmedi. 8 saat sonra dünyanın en zengin ismi tekrar Bill Gates oldu.
 • Jeff Bezos, Bill Gatesi Geride Bıraktı!

  Jeff Bezos, Bill Gates'i Geride Bıraktı!

  Uzun süre dünyanın en insanı unvanını elinde bulunduran Bill Gates, artık dünyanın en zengin insanı değil. Bu koltuğun sahibi artık Jeff Bezos. İşte Amozon'un kurucusu Jeff Bezos'un serveti...
En Çok Okunan Haberler
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama