Google Fotoğraflara Yeni Güncelleme!

Google, Fotoğraflar uygulamasını güncelledi. Gelen güncelleme ile fotoğraflar uygulaması birçok yeni özelliğe kavuştu.
29 Haziran 2017 12:05
Google Fotoğraflara Yeni Güncelleme!
Google, geçtiğimiz ay ABD'nin Kaliforniya eyaletinde düzenlediği I/O 2017 etkinliğinde, Fotoğraflar uygulaması ile birlikte kullanıcılara sunacağı yeni özelliklerin duyurusunu gerçekleştirmişti.
 
Fotoğraflar'ı kullanıcıların arkadaşları veya aileleri ile çektiği kareleri paylaşabildiği bir uygulama haline getirmek isteyen Google, güncelleme ile birlikte yeni paylaşım özelliğini kullanıma sundu.
 
Gelin, şimdi Google Fotoğraflar ile birlikte kullanıcılara sunulan yeniliklere hep birlikte göz atalım.
 
 
Google Fotoğraflar uygulaması artık daha işlevsel!
 
Uygulamanın alt kısmına özel bir paylaşım sekmesi ekleyen ve bunu yapay zeka ile güçlendiren Google, yüz tanıma sistemini kullanarak çektiğiniz fotoğrafları paylaşmanız için kişi önerileri yapıyor. 
 
Örneğin, belirli bir kişinin fotoğraflarını belirli bir e-posta adresine düzenli olarak gönderdiğinizi fark ederse, yeni bir resim göndermenizi öneriyor.
 
 
 
 
Bunların yanı sıra belirli kişilerin yer aldığı gruplar oluşturabiliyor, böylece belirlediğiniz fotoğrafları aileniz veya arkadaşlarınız ile tek bir tıklamayla paylaşabiliyorsunuz.
 
Güncelleme ile birlikte kullanıcılara sunulan otomatik paylaşım özelliğine ise oldukça dikkat edilmesi gerekiyor. 
 
Google'ın yüz tanıma sistemi oldukça iyi çalışıyor, ancak kusursuz olduğunu söylemek tahmin edilebileceği üzere mümkün değil. Bu nedenle otomatik paylaşım özelliği ile özel fotoğrafların istenmeyen kişilere gitmesi gibi bir risk bulunuyor.
 
iOS ve Android cihazların yanı sıra Web üzerinden kullanıma sunulacak olan yeniliklerin, gelecek haftaya kadar tüm kullanıcılara ulaşması bekleniyor.
 
shiftdelete
74023
Bu haberler ilginizi çekebilir