Google Fotoğraflar Evcil Hayvanlarınızı Tanıyor!

Google Fotoğraflar yeniliklerine bir yenisi daha eklendi. Google Fotoğraflar artık evcil hayvanlarınızı tanıyacak. İşte detaylar...
17 Ekim 2017 19:28
Google Fotoğraflar Evcil Hayvanlarınızı Tanıyor!
Kullanıcılara sunduğu sınırsız fotoğraf ve video depolama alanı sayesinde son yıllarda oldukça popüler hala gelen Google Fotoğraflar uygulaması, her geçen gün yeni bir özellik ile karşımıza çıkmaya devam ediyor.
 
Bu ayın ilk haftasında Android cihazlar için yayınladığı yeni güncelleme ile birlikte uygulamayı 3.6 sürümüne yükselten Google, bu kez evcil havyan sahiplerini sevindiren bir yeniliğe imza attı.
 
 
Evcil hayvanlarınız isimlerine göre gruplandırılabiliyor!
 
Geliştirilen yeni algoritma sayesinde yüz tanıma özelliğini bir adım ileri taşıyan Fotoğraflar uygulaması, artık evcil hayvanların fotoğraflarını tarayarak bunları otomatik olarak gruplandırabiliyor.
 
 
 
 
Böylece çektiğiniz yüzlerce fotoğraf içerisinde dolaşmadan, kedi ve köpek gibi kelimeleri kullanarak arama yapmadan çektiğiniz hayvan fotoğraflarına tek bir bölümden kolayca ulaşabiliyorsunuz.
 
Hayvanların isimlendirilmesine imkan tanıyan Fotoğraflar uygulamasında, kedi ve köpek gibi sorguları yazmak yerine doğrudan Rover ve Bob gibi hayvanınıza verdiğiniz isimleri girerek arama yapabilirsiniz.
 
Bunun yanı sıra hayvan emojilerini kullanarak arama yapılmasına izin veren uygulamanın 500 milyon aktif kullanıcıya ev sahipliği yaptığını ve yeniliğin tüm kullanıcılara ulaşmasının biraz zaman alabileceğini hatırlatmak isteriz.
 
shiftdelete
674522
Bu haberler ilginizi çekebilir