Google Chrome Güncellendi!

Dünyanın en popüler arama motoru Google Chrome, 59. sürümüne güncellendi. İşte gelen yenilikler...
09 Haziran 2017 19:57
Google Chrome Güncellendi!
Google, dünyanın en popüler internet tarayıcısı Chrome’u 59. sürümüne güncelledi. Yeni sürüm özellikle yeni Materyal Tasarım özelliği ve hız geliştirmeleriyle ön plana çıkıyor.
 
Google Chrome sürüm 59 neler sunuyor?
 
Kullanıcılar, bundan böyle Chrome’un daha iyi performans gösterdiğini hissedecekler. Özellikle de bu his yoğun şekilde JavaScript kullanan sayfalarda daha fazla öne çıkacak. Bu etkiyi sağlayansa Chrome ve bazı diğer tarayıcıların kullanmaya başladığı ve performans artışı sunabilen V8 JavaScript motoru. Dubbed Ignition ve TurboFan gibi bazı yeni arkaplan bileşenlerine sahip olan bu motor JavaScript uygulamaları çalıştırmada oldukça etkili.
 
 
Performans artışının sisteme göre değişiklik gösterdiğinin altı çizilirken, en büyük faydayı Android cihazların gördüğü ifade ediliyor. Masaüstü sistemlerdeyse, JavaScript dolu sayfalarda yüzde 5-10 performans artışı sağlanıyor. Ek olarak Chrome, bazı sayfalarda daha az bellek tüketmesiyle de birçok kullanıcı memnun edecek.
 
Materyal Tasarım özelliği ise Ayarlar sayfasında uygulanmış ve daha sonra bu uygulamanın genişletilebileceğini tahmin edilebilir. Bir diğer önemli yenilikse macOS için Chrome 59 ile birlikte işletim sisteminin bildirim özelliğinin kullanılmaya başlaması. Image Capture API ise site geliştiricilerin görüntü alırken kamera ayarlarının tamamına erişmesini sağlıyor. Ayrıca yeni sürüm artık ekran, klavye, fare ve kullanıcı arayüzüne sahip olmayan otomatikleştirilmiş ortamlara da destek sunuyor.
 
shiftdelete
Etiketler : 59. Sürüm , Chrome , google
729925
Bu haberler ilginizi çekebilir