Google Assistant, Kendi Kendine Öğrenebiliyor!

Google'ın kişisel asistanı Google Assistant, kendi kendine öğrenebilme yeteneğine sahip olduğunu gösterdi!
10 Ekim 2017 10:52
Google Assistant, Kendi Kendine Öğrenebiliyor!
Google’ın sesli kişisel asistanı Google Assistant, kendi kendine öğrenebilme özelliği sayesinde artık çok daha mantıklı tepkiler veriyor ve görenleri şaşırtıyor.
 
Google Assistant artık daha akıllı!
 
Geçtiğimiz günlerde Android TV’lerde de çalışacağı açıklanan Google Assistant’ın 2016 yılında kurduğu WaveNet adlı yeni sistem sayesinde artık eskisine oranla çok daha kaliteli bir ses tonuna sahip olduğunu da söylememiz mümkün.
 
Google Pixel 2 ve yeni Google Home ürünlerinin tanıtılmasıyla birlikte artık daha da önemli hale gelen bu durum, Google’ın çalışmaları ve WaveNet’in kendi kendine öğrenebilen bir sistem olması sebebiyle çözülmüş gibi görünüyor.
 
 
Kullanıcılardan gelen yorumlar da kişisel asistanın artık çok daha akıllı bir hale geldiği yönünde. Eski dönemde konuştuklarınızı anlasa dahi Apple’ın Siri’sinde olduğu gibi akıllıca cevaplar vermekten oldukça uzak olan asistan artık esprilere dahi karşılık verebilir bir duruma geldi. Bu da kullanıcılar tarafından oldukça hoş karşılanıyor.
 
Son olarak da WaveNet’in yalnızca Japonca ve Amerikan İngilizcesi için çalışmakta olduğunu belirtmemiz gerekiyor. Yani seslendirmedeki iyileştirmeleri bu iki dil seçeneği dışındaki hiçbir seçenekte algılamak henüz mümkün değil.
 
shiftdelete
248398
Bu haberler ilginizi çekebilir