Google Assistant İle Android TV Keyfi!

Google'ın sesli asistanı Android TV'lere geldi. Android TV sahipleri Google Assistant'ın keyfini çıkarabilirler.
29 Eylül 2017 07:46
Google Assistant İle Android TV Keyfi!
Google Assistant’ın hızla yayılması devam ediyor. Bugün yapılan açıklamayla birlikte Google’ın sesli asistanının artık Android tabanlı televizyonlarda da çalışır hale geldiği belirtildi.
 
Google Assistant ile TV keyfi!
 
Android tabanlı akıllı telefonlar ve tabletler, iOS cihazlar ve ardından da Google Home için kullanılabilir duruma gelen Google Assistant, bugünden itibaren Nvidia Shield TV’den başlamak üzere tüm Android TV’ler için de yola çıkmış oldu.
 
Google’ın açıklamasına göre birkaç ay içerisinde Android tabanlı Sony Bravia televizyonlarda da kullanılabilir hale gelecek. Bunun dışındaki markalar için ne zaman hazır olacağı konusunda ise şimdilik bir bilgi verilmedi.
 
 
Android TV’lerde sesli asistan ile yapabilecekleriniz de bir hayli fazla. Özellikle filmler, televizyon dizileri, YouTube klipleri izlemek ve müzik dinlemek için kullanılacağını söylemek de mümkün. Bunların dışında HBO Now ve Netflix için de film ve dizi izleme özelliği aktif durumda.
 
Evde otururken bir film izlemek istiyorsanız ama ne izleyeceğinize bir türlü karar veremiyorsanız, yapay asistanınıza “Bir macera filmi izlemek istiyorum.” cümlesiyle hitap edebilir ve sizin yerinize çeşitli seçenekleri karşınıza çıkarmasını sağlayabilirsiniz.
 
shiftdelete
607284
Bu haberler ilginizi çekebilir