Google Aramalarda Yeni Dönem!

Google Aramalarınızı Hangi Ülkede Yapıyorsanız Konumuzun Yerelleşecek. Nasıl mı?
30 Ekim 2017 09:23
Google Aramalarda Yeni Dönem!
Google tarafından mobil internet, iOS için Google uygulaması, masaüstü arama ve Harita servislerinin ülke hizmetleri etiketleme şekli güncellenmiş durumda. Bundan böyle ülke hizmetinin alan adı tarafından tanımlanması yerine, kullanıcılara bulunulan yere karşılık gelen sonuçlar sunulacak.
 
Google aramalarınızı varsayılan olarak yerelleştirecek!
 
Ürün Müdürü Evelyn Kao blog paylaşımıyla, Eğer Avustralya’da yaşıyorsanız otomatik olarak Avustralya için ülke hizmeti alınacağını ama Yeni Zelanda’ya seyahat ederseniz, sonuçlarınızın otomatik olarak Yeni Zelanda’ya geçeceğini ifade ediyor. Avustralya’ya döndüğünüzdeyse kesintisiz olarak Avustralya ülke hizmetine geri döndürüleceğiniz belirtiliyor.
 
 
İsterseniz almak istediğiniz ülke hizmetine el ile geri dönme olanağınızı da bulunuyor. Öte yandan, Ayarlar menüsüne giderek eski ülke URL’lerini kullanarak istediğiniz hizmete erişmek artık çalışmayacak. Hangi ülke hizmetinden faydalandığınızı görmek içinse arama sonuçları sayfasının en altına bakmak yeterli olacak.
 
Arama devi, değişikliğin kullanıcılara gelişmiş arama deneyimi sunacağının ve konum da dahil arama sorgunuz ile diğer bağlamlara dayanan en yararlı bilgileri sağlayacağının sözünü veriyor.
 
shiftdelete
72034
Bu haberler ilginizi çekebilir