Google, Android Market'i Kapatıyor!

Google, Android Marketi kapatacağını resmen açıkladı. Android Markette yolun sonuna gelindiğini söyleyen Google, kapanış tarihini de belitti.
21 Haziran 2017 13:22
Google, Android Marketi Kapatıyor!
Evet, yanlış duymadınız. Her geçen gün geliştirilmeye devam edilen Play Store'un yanı sıra, Google'ın ilk Android sürümlerinden hatırladığımız Android Market halen aktif olarak kullanılabiliyor.
 
Android Market, 2012 yılında isim değişikliğine uğrayarak Play Store adını alırken, Android 2.1 ve öncesi sürümlerde bu değişiklik gerçekleşmedi.
 
Google, bugün yaptığı açıklama ile Android Market için yolun sonuna gelindiğini resmi olarak duyurmuş oldu.
 
Android Market kullanıma kapatılıyor!
 
Bundan tam 7 yıl önce yani 2010 yılında kullanıcılar ile buluşan Android 2.1 Eclair, Google tarafından yayınlanan verilere göre günümüzde yüzde 1'in altında bir kullanım oranın sahip.
 
 
Uygulama gereksinimlerinde yaşanan artışı göz önünde bulunduran Google, 30 Haziran sonrasında Android Market'in fişinin çekileceğini ve kullanıcıların bir daha erişim sağlayamayacağını açıkladı.
 
Ayrıca, Android 2.1 ve öncesi sürümlerin günümüz şartlarına göre teknik anlamda yetersiz olması nedeniyle, kullanıcıların telefonlarına bu konuda bir uyarı bildirimi gönderilemiyor.
 
shiftdelete
Etiketler : android market , google
543213
Bu haberler ilginizi çekebilir