Google - Amazon savaşında işler kızışıyor

Google yaptığı açıklamada daha fazla perakendeci ve stok yönetimi ile çalışmak için alış veriş analiz şirketi Rangespan'ı satın aldığını duyurdu.
07 Mayıs 2014 13:11
Google - Amazon savaşında işler kızışıyor
Rangespan'ın daha önce Amazon.com'da yöneticilik yapmış olan kurucuları Matt Henderson ve Ryan Regan ve şirketin diğer çalışanları bundan böyle Google'ın e-ticaret şirketi Google Shopping bünyesi altında çalışacak.
 
Konuyla ilgili açıklamada bulunan Google sözcüsü, "Bu kişiler, alış veriş yapanlar ile perakendecilere yönelik hizmetlerimizi geliştirmeye yardımcı olmak için alışveriş takımımıza katılacak." dedi. Sözcü konuyla ilgili daha fazla bilgi ise vermedi.
 
Anlaşmanın şartları da açıklanmadı.
 
2011 yılında kurulan Rangespan, internet üzerindeki talebe göre perakendecilerin ürün yelpazelerini değiştirmesine yardımcı oldu. Şirket milyonlarca ürünün takibini ve sınıflandırmasını yaparken yeni ürünlerin satışa çıkarılma maliyetlerini düşürmek için yeni tedarikçilerin yönetimini otomatikleştiren bir sistem getirdi.
 
Şirket internet sayfası üzerinden yaptığı açıklamada, mevcuttaki hizmetlerini kapatmakta olduğunu ve bu süreçte perakendeciler ve tedarikçiler ile işbirliğini sürdürdüğünü kaydetti.
 
Bu anlaşma, alışveriş yapmak isteyenlerin aradıklarını buldukları ve satış yapanların bu tüketicilere ulaştıkları yer olma konusunda Google'ın Amazon ile karşı karşıya geldiği savaşa da uyan bir strateji. Amazon son yıllarda Google'da yapılan ürün aramalarını kendi sitesine çekerek internet arama motoru devinin reklam gelir fırsatlarının bir kısmını kendisine çekti.
The Wall Street Journal
Etiketler : Amazon , google
177822
Bu haberler ilginizi çekebilir
En Çok Okunan Haberler
  • Lenovo K7 Sızdı!Lenovo K7 Sızdı!
    Lenovo'nun yeni akıllı telefonu sızdı. Yeni gelen bilgilere göre Lenovo K7 Note yakın bir zamanda çıkaracak! İşte haberin ayrıntıları...
  • FIFA 18e Alt Lig Geliyor!FIFA 18'e Alt Lig Geliyor!
    FIFA 18'e yeni bir alt lig elenecek. Kicker dergisi, FIFA 18'deki alt ligin belli olduğunu hatta anlaşmanın bile yapıldığını duyurdu. İşte…
  • Meizu Pro 7 Plusda Sızdı!Meizu Pro 7 Plus'da Sızdı!
    Dün Meizu Pro 7'nin özelliklerini gösteren bir görsel sızmıştı. Bugün ise Meizu Pro 7 Plus'ın özelliklerini gösteren bir görüntü ortaya…
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama