Gençler iPhone Diyor!

iPhone'un kullanımı giderek yaygınlaşıyor. Amerika'da yapılan bir anket çalışmasına göre gençlerin büyük çoğunluğu iPhone kullanıyor. Ayrıca gençler ileride de iPhone kullanmaya devam edeceklerini belirtiyor.
11 Nisan 2017 23:43
Gençler iPhone Diyor!
Piper Jaffray şirketi tarafından ABD'de yapılan bir anket, iPhone'un şaşırtıcı bir şekilde gençler tarafından en çok kullanılan akıllı telefon olduğunu gösteriyor. Anket sonuçları iPhone kullanımının giderek arttığına dair ipuçları da veriyor. 
 
Gençler arasında en popüler telefon, iPhone!
 
Piper Jaffray'in 5,500 genç arasında uyguladığı ankete göre, ABD'li gençlerin % 76'sı iPhone kullanıyor. Bu rakam, sonbaharda yapılan ankette % 74'tü. Ankete katılan gençlerin % 81'i bir sonraki akıllı telefonunlarının iPhone olacağını söylüyor. Şirketin bir önceki anketinde bu oran % 79'du.
 
 
Piper Jaffray analisti Michael Olson, anket sonuçlarının Apple'ın akıllı telefon pazarında çok iyi bir konumda olduğunu ve yılın geri kalan bölümünde de büyüme göstereceğine inandığını söylüyor. Piper Jaffray'nin yılda iki kez yaptığı anket, gençlerin Teknolojiyi nasıl kullandıkları ve şirketlerin hangi kritik demografik verileri hedef alacakları konusuna ışık tutuyor.
 
Piper Jaffray'in anketi bir çok ülkeye göre iPhone'un ucuz olduğu, anavatanı olan ABD'de yapılması tabiki tam anlamıyla geneli yansıtmıyor. Fakat, Apple'ın bir çok konuda ABD'deki müşteri potansiyelini baz aldığı da bir gerçek.
 
Anketin sonuçları iPhone 8'in satış rakamının da yüksek olacağı konusunda ipuçları veriyor. Apple'ın önemli yenilikler yapacağı düşünülen onuncu yıla özel iPhone modelinin fiyatı konusunda da ABD'deki müşteri kitlesini düşünerek hareket edip etmeyeceği bilinmiyor.
 
shiftdelete
881012
Bu haberler ilginizi çekebilir