Geliştiriciler İçin macOS High Sierra Beta Yayınlandı!

WWDC 2017 etkinliği kapsamında tanıtılan macOS Hihg Sierra'nın geliştiriciler için Beta sürümü yayınlandı. Ayrıntılar haberimizde...
06 Haziran 2017 11:13
Geliştiriciler İçin macOS High Sierra Beta Yayınlandı!
Daha önceki haberlerimizde de duyurusunu yaptığımız gibi macOS 10.13 yani macOS High Sierra dün akşamki WWDC17 etkinliğinde tanıtıldı. Tanıtımın hemen ardından iOS 11, watchOS 4 ve macOS High Sierra beta 1 geliştiriciler için yayınlandı.
 
macOS High Sierra beta 1 yayınlandı!
 
MacOS High Sierra, macOS Sierra ile sunulan özellikleri bir tık ileriye taşıyor.Yeni çekirdek depolama, video ve grafik Teknolojisini Mac bilgisayarlara getiriyor. MacOS High Sierra, yeni Apple Dosya Sistemi (APFS) ve Yüksek Verimli Video Kodlamayı (HEVC) desteklemekle birlikte, VR desteği olan Metal'in güncellenmiş bir sürümünü kullanıcılara sunuyor.
 
 
Yeni macOS sürümü ile birlikte Fotoğraflar uygulamasına, düzenleme araçlarına ve albümlere erişmeyi kolaylaştıran bir kenar çubuğu ekleniyor. Yeni düzenleme seçeneklerine sahip olan Fotoğrafla uygulaması Photoshop ve Pixelmator gibi harici düzenleme uygulamalarını da destekliyor.
 
Safari’de otomatik oynatılan sitelerde video oynatmayı engelleme, spotlight ile entegre çalışan e-posta uygulaması da macOS High Sierra’nın diğer öne çıkan özellikleri. macOS High Sierra şu an yalnızca geliştiriciler için yayınlandı. Haziran sonunda halka açık beta sürümünün yayınlanması beklenen yeni macOS güncellemesi Eylül ayında yayınlanacak. Bu beta, Apple Geliştirici Merkezi'nden indirilebilir. Daha sonraki betalar Mac App Store'daki Yazılım Güncelleme mekanizması aracılığıyla indirilebilecek.
 
shiftdelete
551002
Bu haberler ilginizi çekebilir