Galaxy S9 ve S9 Plus Çalışmaları Başladı!

Samsung'un gelecek yıl piyasaya çıkaracağı amiral gemisi Galaxy S9 ve S9 plus çalışmaları şimdiden başladı. İşte ortaya çıkan yeni bilgiler...
08 Ağustos 2017 14:29
Galaxy S9 ve S9 Plus Çalışmaları Başladı!
Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9 Plus modelleri hakkında ilk beklentiler ve tasarım görselleri ortaya çıkmaya başladı. Henüz resmi duyurusuna çok uzun bir süre olsa da, beklentiler oldukça yüksek. 
 
 
 
 
Galaxy S9 tasarım özellikleri
 
Samsung Galaxy S9 için tahmini lansman tarihi, 2018 yılının ilk çeyrek dönemi olarak tahmin ediliyor. Bu tarihe henüz çok fazla zaman var, buna rağmen Galaxy S9 ve Galaxy S9 Plus modelleri için beklentiler şimdiden büyümeye başladı.
 
Öncelikli olarak tasarım noktasında kavisli hatların telefonun tamamına yayılacağı bir kasa görünümü bekleniyor. Ekran kasa oranının ise yüzde 95 seviyesine kadar çıkartılması büyük bir olasılık. Galaxy S8 ve Note 8 modellerinde beklenen ancak teknik olarak yetişmeyen ekrana gömülü parmak izi tarayıcısının Galaxy S9'da gelmesine kesin gözüyle bakılıyor. 
 
Her ne kadar konsept tasarım olsa bile, bu tasarımın etkileyici durduğu bir gerçek. Telefonun arka kısmında dikey yapıdaki çift kamera ise dikkat çeken başka bir beklenti. Burada parmak izi tarayıcısının olmaması da, ekrana gömülü parmak izi tarama sistemini doğruluyor. 
 
Galaxy S9 teknik özellikleri
 
Samsung Galaxy S9 modeli için teknik açıdan da beklentiler ve iddialar şimdiden çok yüksekten konuşulmaya başlandı bile. Öncelikli olarak Exynos 9 serisinden Exynos 9810 işlemcisi ve 2018'de çıkması muhtemel Snapdragon 845 işlemcileri konuşulan ilk teknik detaylar arasında yer alıyor. 
 
RAM kapasitesi noktasında ise 6 GB RAM ve 8 GB RAM gibi iki farklı iddia var ancak 6 GB RAM ile gelmesi daha olası. Depolama noktasında da 128 GB dahili hafıza ve ek olarak MicroSD kart desteği gelebilir. 
 
Galaxy S8 ve S8 Plus modelleri ile ekran çözünürlük ve görüntü oranında farklılığa giden Samsung'un Galaxy S9 ve Galaxy S9 Plus modelleri ile 4K+ çözünürlük sunması da beklentiler arasında. Ekran boyutu ise 5.7 inç olacak.
 
Özellikle pil kapasitesi de yeni Galaxy S modelinin iddialı olacağı bir detay zira öngörüler 4000 mAh yönünde yoğunlaşıyor. 
 
Bu detaylar şimdilik söylentiden ibaret olsa da Galaxy S serisinin Android ekosistemi içinde ne kadar önemli bir yere sahip olduğunu gösteriyor.
 
37722
Bu haberler ilginizi çekebilir