Galaxy S9, iPhone’u Geçecek!

Rekabet kızışıyor. Samsung Apple'ı geçecek gibi görünüyor.
24 Ekim 2017 18:08
Galaxy S9, iPhoneu Geçecek!
Galaxy S9 için artık ilk bilgiler gelmeye başladı. 2018’in ikinci döneminde duyurulması beklenen cihaz için ortada birçok dedikodu olsa da, bunlardan biri gerçekten de çok önemli. Ekran/kasa oranlarının iyice artmasıyla cihazlar için bazı özellikler sonsuza kadar değişecek gibi görünüyor.
 
Galaxy S9 parmak izi sensörü ekranda olacak
 
Akıllı telefon pazarında artık rekabetin iyice artmış olması, hem Apple hem de Samsung tarafında yenilikçi teknolojilerin önünü açıyor. Apple bu sorunu Face ID ile çözmeye çalışırken, Galaxy serisi de çok eleştirilen (ben S8+’ın parmak okuyucusunu kullanamamıştım) parmak izi sensörünün yerini değiştirmeyi planlıyor.
 
 
Şirketin başvuru yaptığı patentin eskizleri internet ortamına düştü ve herkesin beklediği teknoloji de ortaya çıkmış oldu. Bu patent taslaklarına göre Galaxy S9 ekranın altına parmak izi sensörü koyacak. Burada iki farklı seçenek karşımıza çıkıyor.
 
Bunlardan ilki, cihazın alt kısmına yerleştirilecek bir oyuk ile parmak izi sensörü ve Home butonunun geri dönmesi. Bu hem garip bir tasarım olurdu hem de Infinite Display‘in sonu olurdu. O yüzden bu tasarımı es geçmemiz bizim açımızdan da, Samsung açısından da iyi olacaktır.
 
 
İkinci seçenekse ekranın altından parmak izinin okunması oluyor. Eğer bu özellik gelirse, Galaxy S9 gerçekten de muazzam bir iş başarmış olacak. Bizim tarafımızda en makul seçenek de bu gibi görünüyor.
 
shiftdelete
809944
Bu haberler ilginizi çekebilir