Galaxy S8'in Tahmini Satış Rakamı!

Apple'ın analisti olarak tanınan ünlü analist Ming-Chi Kuo, Galaxy S8'in satış rakamları ile ilgili ilginç bir tahminde bulundu. Detaylar haberimizde...
13 Mart 2017 23:04
Galaxy S8in Tahmini Satış Rakamı!
Yaptığı başarılı analiz ve tahminlerle hemen hemen her iPhone haberinde ismi geçen KGI analisti Ming-Chi Kuo, bu hafta sonu yatırımcılar için yine bir araştırma notu yayınladı. Bu not Galaxy S8 satışları ile ilgili. 
 
Galaxy S8, S7'den daha az mı satılacak?
 
Kuo, Samsung Galaxy S8'in satışlarının Galaxy S7'ye göre daha düşük kalacağına inanıyor. Bunu da Note 7'nin geri çağrılmasından kaynaklı olarak Samsung'un geçen yılı tek amiral gemisi ile geçirmesine ve Apple'ın daha büyük rekabete hazırlanmasına bağlıyor.
 
 
Kuo raporunda Galaxy S8'in 40-45 milyon adet satacağını iddia ediyor. Galaxy S7'nin 52 milyon satış yaptığını belirten analist, S8'in ise bu rakama ulamayacağını düşünüyor. Ona göre Galaxy Note 7'nin üretiminin durdurulmasından sonra Samsung'un tek amiral gemisi olarak kalan Galaxy S7, önemli bir satış rakamına ulaştı.
 
Kuo'ya göre bu yıl OLED ekranlı bir iPhone modelinin tanıtılması dengeleri değiştirebilir. Galaxy S8'in çerçevesiz ekran dışında müşteriler için pek fazla cazip özellik barındırmayacağını düşünen analist, iPhone 8'in premium özellikleri ile bu yıla damgasını vuracağını iddia ediyor.
 
shiftdelete
213064
Bu haberler ilginizi çekebilir