Galaxy S8'in Stokları Tükeniyor!

Samsung'ta yüzler gülüyor. Galaxy S8'in satışları beklenenin üzerinde oldu. Galaxy S8'in stokları tükenmek üzere oluğu gelen bilgiler arasında.
24 Nisan 2017 10:28
Galaxy S8in Stokları Tükeniyor!
Note7 ile büyük bir faciayı geride bırakan Samsung, 2017 yılına bu sefer mecazi anlamda bomba gibi girdi. Galaxy S8 ile telefon ekranını yeniden tanımlayan Samsung, bu atılımın meyvelerini şimdilerde toplamaya başladı. Ancak bu meyve toplama işlemi Samsung'un beklediğinden daha hızlı oldu.
 
Aktarılan bilgilere göre; Samsung stok ve talep tahminlerini gereğinden az hesapladı. Çünkü Galaxy S8'in ön siparişleri 1 milyonu aştığında telefonun malzemeleri hazırlanmadı. Bu yüzden şirket; Galaxy S8 ve S8 Plus için 24 Nisan olan ön kayıt süresini 30 Nisan'a kadar uzatmak zorunda kaldı.
 
 
Samsung, gecikme nedeni olarak; perakende mağazalardaki renk ve model stoklarının dengesizliğini gösteriyor. Akıllı telefon satıcıları ise; Galaxy S8'in siyah modellerinin piyasada çok az olduğundan şikayetçi.
 
Arz sıkıntısı, görünüşe göre şimdilik Güney Kore'de yaşanıyor. Dünyanın diğer ülkelerinde Galaxy S8'in stok sıkıntısı çektiğine dair henüz bir bilgi gelmiş değil.
 
teknolojioku
764703
Bu haberler ilginizi çekebilir