Galaxy S8'in Parmak İzi Okuyucusu Nasıl Olacak?

Resmi tanıtımına sadece 3 gün kalan Galaxy S8'in tasarımı az çok belli oldu gibi. Şimdi gelen bilgiler de artık özelliklerini biraz daha netleştiriyor. Bunlardan bir parmak izi okuyucusu. Galaxy S8'in parmak izi okuyucusu da biraz daha netleşti.
26 Mart 2017 19:25
Galaxy S8in Parmak İzi Okuyucusu Nasıl Olacak?
Gün geçmiyor ki Galaxy S8 ile ilgili yeni bir sızıntı, yeni bir bilgi gelmesin. Samsung'un neredeyse tanıtmasına bile gerek kalmayacak kadar bilgilerine sahip olduğumuz yeni telefonu S8 ile ilgili bir görsel, parmak izi okuyucusunun bir özelliğine işaret ediyor.
 
Parmak izi okuyucusu ile uygulamalar açılıp kapanabilecek.
 
Parmak izi okuyucusunun Samsung Galaxy S8 ve Samsung Galaxy S8 Plus'taki yeri tartışmalara neden oldu. Samsung, öne bakan düğmelerden kurtulmak istediği için biyometrik okuyucu arkaya taşındı. Olağandışı olmasa da, telefonların arkasında olan tarayıcılar genelde kameranın altına, arka kapağın ortasına doğru yerleştirilir. Böylece kolayca ulaşmak mümkün olur. Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus'ta ise parmak izi okuyucusu doğrudan arka kamera lensinin sağında bulunuyor.
 
 
Galaxy S8'in ayarlar bölümünü gösteren bir görsel, parmak izi tarayıcısının uygulamaların açılıp kapanacağı jestleri destekleyeceğini gösteriyor. İspanyolca bir sitenin paylaştığı görselde ayarlar bölümünde parmak izi sensörü için jestler yazıyor. Altındaki açıklamada ise parmak izi sensörü ile uygulamaları ve işlevleri açma ve kapatma yazıyor.
 
 
Galaxy S8'e ait olduğu iddia edilen görselde özellik ile ilgili daha fazla ayrıntı verilmemiş. Eğer görsel gerçekse 29 Mart günü bu özelliğin ayrıntılarını öğrenebileceğiz.
 
shiftdelete
391133
Bu haberler ilginizi çekebilir