Galaxy S8'de Kablosuz Şarj Problemi!

Geçtiğimiz günlerde Samsung'un canı Galaxy S8'lerde kırmızı ekran problemi ile sıkılmıştı. Şimdi ise Galaxy S8'in kablosuz şarjında problem olduğu söyleniyor.
25 Nisan 2017 18:59
Galaxy S8de Kablosuz Şarj Problemi!
Satış fiyatı ve sunduğu özelliklerle adından söz ettirmeyi başaran Galaxy S8 şimdi de farklı problemlerle gündeme geliyor. Bildiğiniz gibi önce cihazda kırmızı ekran sorunu olduğu ortaya çıkmıştı. Şimdi ise kullanıcılar kablosuz şarj problemlerinden şikayet etmeye başladı.
 
Samsung‘un yeni amiral gemisi modelleri Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus yakın zamanda tanıtıldı. Bu iki cihaz da tıpkı Galaxy S7’de olduğu gibi kablosuz ve hızlı şarj özelliğine sahip. Bu özelliği kullanabilmek için ise Samsung’a ait kablosuz şarj cihazının kullanılması gerekiyor. Fakat bazı Galaxy S8 kullanıcıları orijinal ürün kullanmalarına rağmen kablosuz hızlı şarj özelliğini kullanamadıklarını dile getiriyor.
 
 
Kısa bir süre önce ortaya çıkan bu problem John M. Kuchta‘nın videosu ile gözler önüne seriliyor. Kısa bir süre önce Galaxy S8‘i satın alan bu kullanıcı daha önce sıkıntısız kullandığı kablosuz şarj cihazının yeni telefonunu şarj etmediğini gösteriyor. Telefonunda kılıf olmadığını, kullandığı ürünlerin tamamının Samsung tarafından satıldığını birer birer gösteriyor. Ardından S8’de çıkan şarj olamıyor hatasını gözler önüne seriyor. İki farklı kablosuz şarj cihazı deneyen bu kullanıcı, cihazlardan birinin daha önce Galaxy S7’yi sorunsuz şekilde şarj edebildiğini dile getiriyor.
 
Qi standardını kullanan bu şarj cihazının yine bu standarda sahip tüm telefonları şarj etmesi gerekiyor. Ancak videoda görülebileceği üzere Samsung‘un bu ürünü aynı markaya sahip diğer telefonları dahi şarj edemiyor. Bu problemin kaynağının ne olduğu ise henüz belli değil.
 
 
 
log
520031
Bu haberler ilginizi çekebilir