Galaxy S8'de Bir Sorun Daha!

Samsung'un yeni amiral gemisi Galaxy S8, yeni bir sorun ile gündeme geldi. Kırmızı ekran sorununu henüz çözüme kavuşmuşken Galaxy S8'in yine bir sorun ile anılmaya başlandı!
01 Mayıs 2017 22:15
Galaxy S8de Bir Sorun Daha!
LED ailesinden ögelerle donatılmış akıllı telefonlarda ciddi bir sorun mevcut: Eğer bir öge(logo, kısayol, açılış ekranındaki imgeler) uzun süre ekranda sabit kalırsa, ekranda piksel yanıkları gerçekleşebiliyor. LG G3, bu sorunla en çok boğuşan modellerden biriydi. QHD ekranı ve fazla ısınan mimarisi nedeniyle telefonunun ekranında hayalet bölgeler oluşuyordu.
 
Cihazın anayurdu Güney Kore'deki kullanıcılardan elde edilen bilgilere göre kızıla çalan ekran, Wi-Fi bağlantı sorunları, cihazın kendini kendini anlamsız zamanlarda başlatması ve kablosuz şarj hakkında pek çok sorun yaşanıyor. Maalesef bunlardan daha ciddi bir sorun daha ortaya çıktı. 
 
Bir Galaxy S8 sahibi, Koreli bir internet sitesine garip bir fotoğraf gönderdi. Kullanıcının iddiasına göre sadece ama sadece bir haftalık kullanımdan sonra ekranda bir yanık ortaya çıktı. The Korea Herald'a göre yanma, ekranın alt tarafındaki basınca duyarlı bir tuşun bulunduğu bölümde gerçekleşiyor.
 
 
Birkaç gün önce, Samsung'un “Home Tuşu” bölgesindeki yanma sorunundan kaçınmak için bir algoritma geliştirdiğini öğrenmiştik. Geliştirilen algoritma sayesinde, söz konusu simge küçük alanda sürekli yön değiştirip bazı piksellerin dinlenebilmesi için olanak tanıyordu. Ne var ki Samsung Galaxy S8'de kullanılan sanal tuş yarardan çok zarara neden oldu ve piksel yanıklarına yol açtı. Söz konusu düğme, telefon kullanımda değilken bile kullanılabilir durumda ve bu mimariyi aşmak kolay değil.
 
Basın kuruluşu Herald, Hollanda'daki bir müşterinin Twitter'da Always On Display ile ilgili yanma olaylarından endişelendiğini ama Samsung bölgesel bürosunun bu riski şiddetle reddettiğini duyurdu. Tüketicinin iddiasının gerçeği yansıtıp yansıtmadığını zaman gösterecek, lakin şikayetler doğruysa Güney Koreli bilişim devinin başı fazlasıyla ağrıyacak.
 
webtekno
77953
Bu haberler ilginizi çekebilir