Galaxy S8 ve S8 Plus'ta Bir Sorun Ortaya Çıktı!

Samsung'un amiral gemileri Galaxy S8 ve S8 Plus, bir sorun ile gündeme geldi. Peki kullanıcıların oldukça canını sıkan bu durumun sebebi ne?
18 Nisan 2017 10:57
Galaxy S8 ve S8 Plusta Bir Sorun Ortaya Çıktı!
Galaxy Note 7 ile geçen yılın fiyaskosundan sonra, Samsung'un Galaxy S8 ve  Galaxy S8+ ile hiç bir sorunu yaşamaması çok önemliydi. Bu nedenle, firma ekstra zaman harcadı ve amiral gemisi modellerinin herhangi bir sorun olmadan başlatılmasını sağlamak için telefonları her zamankinden bir ay sonra tanıttı. Ancak son birkaç gündür, Kore'deki birkaç Galaxy S8 ve Galaxy S8+ sahipleri cihazlarında görünen kırmızımsı bir renkten şikayet etmeye başladı. 
 
Samsung Galaxy S8’i kullanan bazı müşteriler, yeni telefonlarının ekran panellerinde kırmızımsı bir ton bulunduğundan şikayet ediyor. 
 
 
Galaxy S8'i önceden sipariş veren bir dizi müşteri, online sitelerde yeni telefonlarının renkli ekran ayarlarını düzelttikten sonra bile iyileşmeyen kırmızımsı bir ekrana sahip olduklarını yazdı.
 
Cihaz sahipleri, telefonlarındaki ekranların çok kırmızı olduğunu düşündükleri için başkalarına sordu. Galaxy S8 ve Galaxy S8+'ın resimleri sosyal medya sitelerinde ortaya çıkınca, Samsung bu habere "Önemli bir sorun değil ve telefonun kendisi ile ayarlanabiliyor. Renk hala kırmızımsı görünüyorsa, müşteriler servis merkezinden değiştirebilirler.” yanıtını verdi. Fakat bu açıklama, zaten optimize edilmiş olduklarından ekranlarındaki rengi ayarlayamadığını söyleyen bazı Galaxy S8/S8+ sahiplerini memnun etmedi. 
 
 
Bir endüstri gözlemcisi, "Samsung, Galaxy S8’in renk dengesini sağlamak için koyu kırmızı teknolojiyi kullanıyor ve renk dengesini iyi ayarlayamıyor gibi görünüyor, çünkü onları seri üretmek için acele ediyor" dedi.
 
teknolojioku
646492
Bu haberler ilginizi çekebilir