Galaxy S8 Kırmızı Ekran Güncellemesi Türkiye'de De Yayınlandı!

Samsung'un Galaxy S8'de kısa süreliğine de olsa başını ağrıtan kırmızı ekran sorunu nihayet çözüme kavuşuyor. Kırmızı ekran sorunu ile ilgili güncelleme Türkiye dahil Avrupa ülkelerinde de yayınlandı.
29 Nisan 2017 17:04
Galaxy S8 Kırmızı Ekran Güncellemesi Türkiyede De Yayınlandı!
Galaxy S8'in resmi olarak satışa sunulmasından bir hafta sonra ilk yazılım güncellemesi yayınlandı. Bu güncelleme ile bazı kullanıcıların şikayet ettikleri kırmızı ekran sorunu çözülüyor. Güncelleme, Kore'den bir gün sonra ülkemiz için de yayınlandı.
 
Güncelleme ile kırmızı ekran sorunu çözülüyor
 
Güney Kore'de Galaxy S8 ve S8 Plus'a ilk sahip olan bazı kullanıcılar, cihazlarının ekranlarında kırmızı renk tonunun hakim olduğundan şikayet etmişlerdi. Samsung, sorunun donanımsal olmadığını ve yazılım güncellemesi ile çözüleceğini açıklamıştı.
 
 
Şirket, Güney Kore'den başlayarak Galaxy S8'in ilk güncellemesini dağıtmaya başladı. Kore'den bir gün sonra İngiltere, Almanya ve Türkiye gibi Avrupa ülkeleri için de güncelleme yayınlandı. 426 MB boyutundaki güncelleme, kullanıcıların ekranın renk dengesini ayarlamalarını sağlayan uyarlanabilir ekran modu için yeni birkaç ayar getiriyor.
 
Galaxy S8 veya Galaxy S8 Plus sabipleri, güncellemeyi ayarlardaki Yazılım güncelleştirme bölümüne girdikten sonra "güncellemeyi manuel indir" diyerek yükleyebilirler. Cihazınızın kablosuz ağa bağlı olması gerektiğini ve bataryanızın % 50'nin üzerinde olması gerektiğini unutmayın.
 
shiftdelete
756921
Bu haberler ilginizi çekebilir