Galaxy S8 3D Touch Özelliği İle Mi Çıkacak!

Galaxy S8 modeli amiral gemisi olarak piyasanın en iyisini ortaya çıkarmak için müthiş özellikler sunmaya devam ediyor. Haberlerden biri de 3D Touch özelliği. İşte haberin detayı...
30 Aralık 2016 22:13
Galaxy S8 3D Touch Özelliği İle Mi Çıkacak!
Bloomberg, bu ayın başlarında Samsung Galaxy S8'de fiziksel ana ekran tuşunun kalkacağını belirten bir rapor yayınlamıştı. Bloomberg, Samsung'un bundan sonra tanıtılacak bütün amiral gemisi akıllı telefonlarında sanal bir ana ekran tuşu olacağını iddia etmişti. İddiya destek Android Police'den David Ruddock'tan geldi.
 
Kapasitif tuşlar değişiyor
 
Ruddock' göre, Samsung, Galaxy S8'de kapasitif navigasyon tuşlarını kaldırmaya karar verdi. Şirket, ayrıca 3D Touch benzeri işlevselliğe sahip olan navigasyon tuşlarına geçiyor. Bu da Samsung'un basınca duyarlı bir ekran kullanacağı anlamına geliyor.
 
 
Ruddock, parmak izi okuyucunun cihazın ön kısmında olmayacağını iddia ediyor, ancak yeni yeri konusunda bir bilgi vermiyor. Synaptics, kısa bir süre önce akıllı telefonlar için ilk optik parmak izi tarayıcısını duyurdu. Bu Teknolojinin Galaxy S8'de kullanılması muhtemel.
 
Görünüşe göre Samsung, nihayet Android akıllı telefonlarındaki navigasyon tuşlarıyla ilgili düşüncelerini Google'ın görüşleri ile uyumlu hale getiriyor.
 
shiftdelete
21094
Bu haberler ilginizi çekebilir