Galaxy S7 Ve iPhone 6s Karşılaştırması

Samsung Galaxy S7'nin tanıtıldığı Unpacked 2016 etkinliğinde bol bol iPhone 6s karşılaştırması vardı. Peki Galaxy S7'de olup da iPhone 6s'te olmayan neler var? İşte tüm detaylarıyla Galaxy S7 ve iPhone 6s karşılaştırması...
22 Şubat 2016 17:59
Galaxy S7 Ve iPhone 6s Karşılaştırması
Galaxy S7 ile iPhone 6s arasındaki farklar ne? Hangi Galaxy S7 özellikleri iPhone 6s modelinden...
Lansmanda cihazın özellikleri anlatılırken bol bol iPhone 6s ile karşılaştırıldığına tanık olduk. Peki, Galaxy S7'de olup da, iPhone 6s'te olmayan özellikler neler?
 
 
Suya ve toza dayanıklılık
 
Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge, IP68 sertifikasıyla suya ve toza dayanıklı bir yapıda karşımıza çıkıyor.
 
 

 
 
Her ne kadar iPhone modellerinin tasarımında da suya karşı dayanıklı bir yol izlense de, herhangi bir sertifikasyon olmadığı için bu konuda Galaxy S7'nin net bir üstünlüğü bulunuyor.
 
 
microSD kart desteği
 
Geçtiğimiz yıl Galaxy S6 ve Note 5 gibi modellerinde microSD kart desteği sunmayan Samsung bir hayli eleştirilmişti.
 
Şirket eleştirileri dinlemiş olacak ki Galaxy S7 ile beraber microSD kart desteğine geri döndü. Bildiğiniz gibi microSD kart desteği, hiçbir zaman iPhone modellerinde yer almadığı için iPhone 6s'te de bulunmuyor.
 
 
Yüksek çözünürlüklü AMOLED ekran
 
Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge, 2560 x 1440 Quad HD çözünürlüklü Super AMOLED bir panel kullanıyor. iPhone 6s ise 1334 x 750 çözünürlükllü IPS LCD bir ekran bulunuyor.
 
Bu fark da doğal olarak Galaxy S7 modellerinin daha detaylı ve daha keskin görüntüler sunmasını sağlıyor.
 
 
"Her zaman açık" ekran
 
Galaxy S7'de bulunan AMOLED ekran, sadece belirli piksellerin aktif olarak kalabilmesini sağlıyor Bu paneli kullanan Samsung da Galaxy S7'de saati, tarihi ve bildiimleri görebileceğiniz bir ekran moduna yer verdi.
 
 
İki katı RAM kapasitesi
 
Galaxy S7'de 4 GB, iPhone 6s'te ise 2 GB RAM bulunuyor. Bu noktada kağıt üstünde Galaxy S7 üstün gelse de, iOS avantajları sayesinde iPhone 6s'in 4 GB RAM'e ihtiyaç duymadığının altını çizmek gerek.
 
 
Daha iyi kamera
 
F/1.7 diyafram değerine sahip Galaxy S7, özellikle düşük ışık kamera performansında F/2.2 diyafram değerine sahip kamerası bulunan iPhone 6s'e göre önemli derecede avantajlı.
 
 
Ayrıca kamera pikselleri konusunda iPhone'a göre %30 daha büyük olan Galaxy S7 kamerası, otomatik odaklama konusunda da daha başarılı.
 
 
Sıvı soğutma
 
Galaxy S7, bir önceki modele göre işlemci performansında %30 grafik birimi performansında ise %63 daha iyi. Samsung da bu performansı iyi soğutabilmek adına Galaxy S7'de sıvı soğutma kullandı ki, bu da iPhone 6s'te bulunmuyor.
 
 
Daha büyük batarya
 
Hem Galaxy S7 hem de Galaxy S7 Edge, iPhone 6s'e göre daha büyük batarya sunuyor. Buna rağmen iki cihazın iPhone 6s'ten daha ince olması da şaşırtıcı. 
 
Samsung'un iddiasına göre yeni cihazlarla tek bir şarjda bir Game of Thrones sezonunu izlemek mümkün.
 
 
Hızlı Şarj
 
Samsung'un uzun süredir başarılı olduğu konulardan biri olan hızlı şarj desteği, Galaxy S7'de aynen devam ediyor. iPhone 6s'te ise bu destek hâlâ yok.
shiftdelete
605699
Bu haberler ilginizi çekebilir