Galaxy S7 Patladı!

Son günlerde sıkça duyduğumuz akıllı telefonların patlaması olayına bir yenisi daha eklendi ABD'de yaşayan, 27 yaşındaki Shaunique Lamb'ın Galaxy S7 model telefonu alev aldı. Ayrıntılar haberimizde...
02 Mart 2017 10:11
Galaxy S7 Patladı!
Patlayan veya alev alan akıllı telefon haberleri ne yazık ki gelmeye devam ediyor. 
 
Şimdi de 27 yaşındaki Old Dominion Üniversitesi son sınıf öğrencisi Shaunique Lamb'ın Galaxy S7 modeli alevi aldı.
 
 
Otomobil hareket halindeyken yandı!
 
Lamb'ın açıklamasına göre otomobil hareket halindeyken aracın bardak tutucusunda yer alan telefon aniden alev aldı. Ayrıca cihazın şarja takılı olmadığını, sadece Bluetooth ile aracın ses sistemine bağlı olduğunu belirtelim.
 
Araç hareket halindeyken bir anda içeride dumanlarla karşılaşan Lamb, hemen arabayı kenara çekmiş ve herhangi bir yaralanma olmadan bu kazayı atlatmış.
 
Telefonu satın almış olduğu Sprint operatörüne götüren kazazede ne yazık ki istediği gibi karşılanmamış. Çünkü Lamb'ın sigorta paketi olmasına karşın operatör değişim için 200 dolar talep etmiş.
 
 
 
Samsung açıklama yaptı
 
Samsung ile de irtibatta olduğunu belirten kullanıcı, şimdilik elle tutulur bir yardım alamadığı için kırgın olduğunu belirtiyor. Samsung ise konuyla ilgili bir açıklama yaptı ve şu sözlere yer verdi:
 
"Samsung ABD'de yer alan 10 milyon Galaxy S7 cihazının kalitesi ve güvenliğinin arkasındadır. Sayın Lamb ile ne olduğunu anlamak ve ona yardımcı olmak için irtibattayız. Cihazı incelemeden tam olarak olayın neden olduğunu söylememiz mümkün değil. Mobil telefonlar, Karmaşık cihazlardır ve arızaların meydana gelmesi birçok farklı sebepten olabilmektedir"
 
Bizde, bu patlamanın altında hangi sebep olduğunu merakla bekliyoruz.
 
shiftdelete
914069
Bu haberler ilginizi çekebilir