Galaxy S7 Edge'e Ekranı Ödülü!

Samsung'un eski amiral gemisi Galaxy S7 Edge ekran ödülü aldı. Ayrıca Galaxy S7 Edge geçen yılın en çok satan telefonları arasındaydı.
20 Mayıs 2017 10:12
Galaxy S7 Edgee Ekranı Ödülü!
Samsung'un Edge adıyla piyasaya sürdüğü AMOLED kavisli ekranlar kullanıcıların dışında önemli kuruluşların da beğenisini kazandı. Galaxy S7 edge'de kullanılan dört kenarı esnek AMOLED ekran, Society for Information Display (SID) tarafından ödüle layık görüldü.
 
Galaxy S7 Edge ekranı ödüle layık görüldü
 
SID ödülü, sektördeki en önemli Teknolojik gelişmeleri ve sıradışı özellikleri içeren ekranlara verilen çok önemli bir ödül. Ekran endüstrisine odaklanmış profesyonel bir organizasyon olan Society for Information Display (SID), Samsung'un ekranının bu ödülü birçok özelliğinden dolayı hak ettiğini düşünüyor.
 
 
Sözkonusu özellikler arasında kavisli kenarları, ekranın etrafındaki çerçeveleri en aza indiren devre planı ve tutuş konforu var. Samsung'un SID'den aldığı ilk ödül bu değil. Şirketin AMOLED panelleri 2013 ve 2015 yıllarında "Yılın Ekranı" ünvanını aldı.
 
Samsung, 2013 yılında esnek ekran üretmeye başladı. Galaxy S8 serisi ve geçen yılki Galaxy S7 Edge de dahil şu ana kadar akıllı telefonlarından birçoğunda kullandı.Gelecekte diğer şirketlerin de kavisli ekranlı cihazları piyasaya sürmeleri bekleniyor. Bazı iddialara göre, Google'ın yakında tanıtacağı Pixel 2'de kavisli ekran olacak.
 
Bununla birlikte, her firma kavisli ekrana sıcak bakmıyor. Örneğin LG, G6'da tutmayı zorlaşacağı ve kavisli bir ekranın standart bir düz ekrana göre daha çabuk kırılacağı gerekçesi ile kavisli ekranı tercih etmediklerini açıkladı.
 
shiftdelete
274813
Bu haberler ilginizi çekebilir