Galaxy S6 Note Hakkında İlk Bilgiler

Kavisli ekran teknolojisi ile akıllı telefon dünyasında çığır açan Samsung'un yeni çift kavisli ekrana sahip modeli Galaxy S6 Note hakkında ilk bilgiler geldi. Detaylar bu haberde...
14 Haziran 2015 14:53
Galaxy S6 Note Hakkında İlk Bilgiler
Samsung'un Galaxy S6 ile birlikte tanıttığı çift kavisli ekrana sahip modeli Galaxy S6 Edge, tüketiciler tarafından oldukça beğenilmişti.
 
Bu başarıyı devam ettirmek isteyen Samsung'un bu modelin daha büyük ekranlı versiyonu diyebileceğimiz Galaxy S6 Plus üzerinde çalıştığı da gelen sızıntılarla sayesinde ortaya çıkmıştı. O haberimize aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.
 
Galaxy S6 Plus Değil Galaxy S6 Note!
 
Ortaya çıkan son bilgilere göreyse söz konusu modelin ismi Galaxy S6 Plus değil de Galaxy S6 Note olacak. Bu ismi tescillediği ortaya çıkan Güney Koreli üretici Samsung, geliştirmekte olduğu Galaxy S6 Edge'in büyük ekranlı versiyonuna Galaxy S6 Note adını vereceği iddia ediliyor.
 
 
Gelen ilk sızıntılara göre 5.5 inç büyüklüğünde ekrana sahip olacağı belirtilen modelin, Samsung'a yakınlığı ile bilinen SamMobile'ın haberine göre 5.7 inç büyüklüğünde Super AMOLED ekran kullanacağı iddia edildi. Ekran çözünürlüğü hakkında bir şey henüz ortaya çıkmamış olsa da Quad HD çözünürlüğünde olması muhtemel.
 
Halihazırda kullanımda olan Google'ın en güncel işletim sistemi olan Android 5.1.1 Lollipop'u kullanacak olan Galaxy S6 Note, Temmuz - Eylül ayı gibi resmiyet kazanması bekleniyor.
 
Ayrıca Samsung'un merakla beklenen bir diğer modeli Galaxy Note 5'in ise Eylül ayında düzenlenecek IFA 2015'de tanıtılması bekleniyor.
shiftdelete
933045
Bu haberler ilginizi çekebilir