Galaxy S6 Edge'de 11 Güvenlik Açığı Bulundu

Google Project Zero ekibi, Galaxy S6 Edge'de 11 adet güvenlik açığı buldu. Galaxy S6 Edge ne kadar güvenli? Bu 11 güvenlik açığı ne kadar ciddi? İşte tüm detaylar...
04 Kasım 2015 16:40
Galaxy S6 Edgede 11 Güvenlik Açığı Bulundu
Google Project Zero ekibi Android üzerinde bulunan hata ve güvenlik açıklarını keşfetmek için farklı telefonlar üzerinde çalışıyorlar. Henüz Stagefright güvenlik açığı tamamen çözümlenememiş iken ciddi sonuçlar ortaya çıktı.
 
Geçtiğimiz günlerde Samsung’un Galaxy S6 Edge modeli üzerinde araştırmalara başlayan ekip telefona uzaktan erişim gibi tehlikeleri bulunan 11 adet yüksek güvenlik açığı buldular.
 
Samsung’un e-posta ve galeri uygulamaları başta olmak üzere işletim sistemine eklenen özelleştirmeler ile birlikte gelen toplam 11 güvenlik açığı işin ciddiyetini gözler önüne seriyor. Saf Android üzerine telefon üreticilerinin hazırladıkları görsel arayüzler güvenlik açıklarına sebep olurken bu açıkların kapatılması da arayüz nedeniyle çok zaman alıyor.
 
Galaxy S6 Edge’de bulunan açıkları 10 güvenlik araştırmacının yer aldığı ekip 1 hafta sonunda bulabildi. Android eko sisteminde bulunan binlerce farklı model cihazı düşündüğümüzde ciddi bir tehlike söz konusu. Burada üreticilerin de güvenlik tarafına önem vermesi gerektiğini belirten ekip, Kasım ayı içerisinde kapsamlı bir güvenlik güncellemesi yayınlanacağını belirtti.
shiftdelete
835581
Bu haberler ilginizi çekebilir