Galaxy S5 süper ekranlarla geliyor !

"Samsung, 5.25 inçlik 2K Super AMOLED ekranların üretimine başladı"
26 Aralık 2013 15:59
Galaxy S5 süper ekranlarla geliyor !
Samsung'un gelecek yıl için planladığı ve hazırlıklarına devam ettiği yeni amiral gemi modeli Galaxy S5 için bugüne kadar pek çok iddia gündeme geldi ve lansman tarihi yaklaştıkça iddialar da artıyor.
 
Güney Kore'den gelen son haber bu kez modelin ekranı ile ilgili. Haberlere göre Samsung, modelde kullanacağı 5.25 inçlik 2560x1440 piksel çözünürlükteki Super AMOLED ekranların üretimine başladı. Bilindiği gibi 2K çözünürlüğe sahip akıllı telefon ekranını ilk kez Vivo XPlay 3S modelinde görmüştük. Çinli Oppo da hesaba katıldığında Samsung 2K ekranlı akıllı telefona sahip ikinci veya üçüncü akıllı telefon üreticisi olacak. 
 
Samsung'un Galaxy S4 ve Galaxy Note 3 ekranlarında kullandığı elmas piksel dizilimine Galaxy S5 modelinde de yer vereceği belirtiliyor. Elmas piksel diziliminde Samsung ömrü daha kısa olan mavi pikselleri alt piksel olarak sayıca az ancak boyutça büyük olarak sisteme işliyor. Böylece ömrü uzun olan yeşil pikseller sistemde daha fazla yer alıyor ve hem kaliteli hem de daha canlı Super AMOLED ekranlar elde edilebiliyor.
 
Haberler şimdilik sektörden gelen iddialara dayandırılıyor. Ancak Samsung tarafından ne modelin adı ile ilgili ne de donanımı ile ilgili resmi bir bilgi verilmiş değil. Modelin beklenen diğer özellikleri ise 64-bit Exynos işlemci, 3GB RAM, 16MP çözünürlükte kamera şeklinde sıralanıyor.  
donanimhaber
202026
Bu haberler ilginizi çekebilir