Galaxy S4 40 milyon satış barajını aştı

Samsung'un amiral gemi modeli Galaxy S4 donanımından ziyade satış rakamları ile konuşulur hale geldi. Firmanın aylık 10 milyon satış iddiası gerçekleşmeyince, Galaxy S5 lansmanının öne çekildiği şeklinde söylentiler gelmeye başlamıştı.
24 Ekim 2013 20:05
Galaxy S4 40 milyon satış barajını aştı
Uzun bir aradan sonra Samsung, amiral gemi modeli ile ilgili satış rakamlarını paylaştı. JK Shin tarafından paylaşılan rakamlara göre Galaxy S4 40 milyon ünite satış yaptı. Shin, bunun sevk edilen değil son kullanıcıya satılan rakam olduğunu ısrarla belirtiyor. 
 
Galaxy S4 modelinin satışa sunulduğu günden bu yana yaklaşık 5.5 ay geçti ve aylık ortalama 7.5 milyon civarında ürün son kullanıcıya ulaşmış durumda. Galaxy S4 ilk 2 ayda 20 milyon, 4. ayda ise 30 milyon satış rakamına ulaşmıştı. Cihazın satış ivmesinin giderek düştüğü görülüyor.
 
Bununla birlikte Galaxy S4 Android dünyasının en hızlı satan akıllı telefonu ve yıl bitmeden 50 milyon rakamını geçeceği tahmin ediliyor. Ancak iddia edildiği gibi Galaxy S5 Şubat ayında piyasaya çıkarsa Galaxy S4 modelinin satışlarının iyice düşeceği sanılıyor.
donanimhaber
Etiketler : Galaxy S4 , Samsung
519947
Bu haberler ilginizi çekebilir