Galaxy Note Fan Edition İle Note Bataryası Karşılaştırması!

Galaxy Note 7'nin bataryası ile Galaxy Note Fan Edition'ın bataryası kıyaslandı. İşte aradaki farklar...
14 Temmuz 2017 16:44
Galaxy Note Fan Edition İle Note Bataryası Karşılaştırması!
Bildiğiniz gibi Samsung sadece Güney Kore'ye özel olarak yeni bir Galaxy Note 7 modelini piyasaya sürdü. Geçtiğimiz yıl yaşanan talihsiz olaylardan sonra Note 7'nin yenilenmiş versiyonu olan Note 7 Fan Edition'ın tüm dünyada satışa sunulması zaten beklenmiyordu. Peki, TechRadar'ın haberine göre, yeni Note 7 ile eskini birbirinden ayıran bataryaların özellikleri neler?
 
Galaxy Note 7 yepyeni bir batarya Teknolojisine sahip
 
Elbette Note 7 FE modeli geçtiğimiz yıl piyasaya çıkan model ile neredeyse bire bir aynı. Hepimizin tahmin edebileceği üzere iki cihaz arasındaki tek büyük fark bataryalar. Şirketin söylediğine göre 20 Haziran itibariyle Samsung tamamen yeni bir batarya teknolojine geçti ve yeni bataryalara bu 20 Haziran mühürünü bastı.
 
 
 
 
Ayrıca iki bataryaların barındırdığı güç de biraz farklı. Eski Note 7 13.48 Wh değerinde bir batarya taşıyordu. Note 7 FE ise 12.32 Wh değerinde bir model kullanıyor. Buna ek olarak, Note 7 FE için kullanılan batarya diğerine göre biraz daha küçük. Orijinal Note 7 3500 mAh'lık bir batarya kullanırken, Note 7 FE 3200 mAh'lık bir pile sahip.
 
Galaxy Note 7 FE batarya değişikliğinin yanında firma için de özel bir anlam taşıyor. Geçtiğimiz yılın Note 7 olaylarını aşabilmek için Samsung'un başarılı bir Note 7 modeline ihtiyacı vardı. Galaxy Note 7 Fan Edition ile bunu sağlamak istiyorlar.
 
shiftdelete
593656
Bu haberler ilginizi çekebilir