Galaxy Note Edge Avrupa'ya Açılıyor

Galaxy Round modelinin aksine Galaxy Note Edge mümkün olduğu kadar sınırlı üretimde kalmamaya ve gidebildiği kadar çok ülkeye gitmeye çalışıyor. Bu ay içerisinde ABD, İngiltere ve Hindistan'da piyasaya çıkacak olan telefon gelecek ay da Avrupa'ya adımını atacak. İşte detaylar...
14 Kasım 2014 21:35
Galaxy Note Edge Avrupaya Açılıyor
Samsung geçtiğimiz hafta Galaxy Note Edge talebinde bulunan Alman tüketicilere en az 120 bin kişilik imza listesi olması gerektiğini belirtmiş ve bu sayıya ulaşılınca da ülkeye özel bir Galaxy Note Edge paketi hazırlamıştı. 
 
Gelen bilgilere göre model Danimarka'da 12 Aralık itibariyle satışa çıkıyor. Sonrasında Portekiz, Polonya, İskandinav Ülkeleri, Fransa, Almanya, Lüksemburg, İspanya ve İtalya'da piyasaya sürülecek. Gelecek yıl başlarında ise Rusya, Kazakistan, Nepal, Singapur ve Avustralya modele kavuşacak. Ancak modelin 900 Avro gibi yüksek bir fiyata sahip olduğunu hatırlatalım. 
 
Modelin özelliklerine kısaca değinmek gerekirse; 5.6 inçlik 2560x1440 piksel çözünürlükte Super AMOLED ekran, 2.7GHz saat hızında çalışan Snapdragon 805 veya Exynos 7 Octa yongaseti, 16MP çözünürlüğünde OIS destekli arka kamera, 3000mAh gücünde batarya şeklinde sıralanabilir.  
donanimhaber
143282
Bu haberler ilginizi çekebilir