Galaxy Note 8 ve iPhone 7 Plus Hız Testinde Göründü!

Samsung'un yeni amiral gemisi Galaxy Note 8 ile Apple'ın amiral gemisi iPhone 7 Plus hız testinde ortaya çıktı. Sizce hangisi daha hızlı?
04 Eylül 2017 11:04
Galaxy Note 8 ve iPhone 7 Plus Hız Testinde Göründü!
Samsung sonsuz ekranlı tasarımı ve çift kamerası ile beğeni toplayan Galaxy Note 8'i yaklaşık iki hafta önce tanıttı. Kısa süre önce en iyi ekrana sahip telefon ödülünü alan Note 8, yüksek RAM kapasitesi ile de öne çıkıyor.
 
Samsung yeni amiral gemisinde Galaxy S8'e göre daha yüksek bir RAM tercih etti. Yeni cihazın rakip telefonlar karşısındaki performansı merak konusu. EverythingApplePro isimli Youtube kanalı Note 8 ile iPhone 7 Plus'ı hız testinde karşı karşıya getiriyor.
 
Galaxy Note 8 ve iPhone 7 Plus hız testinde!
 
EverythingApplePro'nun testinin ilk aşaması, kronometre çalıştırılarak uygulama ve oyunların her iki telefonda da teker teker açılmasına dayalı artık klasikleşmiş bir test. Snapchat, PS Express, Instagram gibi uygulamaların yanısıra Asphalt ve GTA gibi işlemciyi yoracak oyunlar da açılarak yüklenmeleri bekleniyor. Testi iPhone 7 Plus önde tamamlıyor.
 
 
 
 
Bu testte aslında iki cihazın donanımsal özellikleriyle beraber donanım-yazılım uyumları da yarışıyor. iOS'un iPhone 7 Plus ile uyumu Android'in Note 8'e uyumuna göre daha iyi olduğu için testin galibi iPhone 7 Plus.
 
 
 
İkinci aşamada ise uygulama ve oyunların açılış hızları test ediliyor. Testte her iki cihaz da 1080p çözünürlükte çalıştırılmış. Bu testin tam anlamıyla galibi yok. Ancak özellikle oyun açılışlarında Note 8'deki 6 GB RAM'in farkı ortaya çıkıyor. Bu da Samsung'un S8'e göre ne kadar ilerleme katettiğini gösteriyor. 
 
Son alarak da Geekbench ve Antutu testleri yapılıyor. Tek çekirdek performansı olarak iPhone 7 Plus, çoklu çekirdek performansı olarak ise Note 8 üstün. Antutu testinin galibi ise açık ara farkla Note 8 olmuş. iPhone 7 Plus, hala iyi bir telefon olarak görülse de asıl merak edilen A11 işlemcili yeni iPhone'un Note 8 karşısındaki performansı olacak.
 
shiftdelete
602419
Bu haberler ilginizi çekebilir