Galaxy Note 5 İle PDF'e Yazı Yazın

Galaxy Note 5 ile ilgili yeni bir patent ortaya çıktı. Artık Galaxy Note 5 ile PDF'e yazı yazın ve düzenlemeler yapın! Detaylar haberimizde...
06 Temmuz 2015 16:28
Galaxy Note 5 İle PDFe Yazı Yazın
Samsung bir tanesi Mart ayı, bir diğeri de Ağustos sonu olmak üzere yılda iki tane akıllı telefon tarafında amiral gemisi tanıtımı yapıyor.
 
Genellikle Mart ayında Galaxy S ailesinden amiral gemi modelleri tanıtılırken, Ağustos ayı sonunda ise Galaxy Note ailesinden modeller tanıtılıyor.
 
Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge modellerinden sonra, Samsung 2015 yılı amiral gemileri Galaxy Note 5 ve Galaxy Note 5 Edge modelleriyle karşımızda olacak.
 
Galaxy Note 5 ne gibi yeniliklerle gelecek?
 
Samsung'un 5.7 inç ekran büyüklüğünü koruyabileceği ya da kasayı daha da incelterek büyüklüğünü 5.9 inç seviyesine çıkartacağı Galaxy Note 5, esasında daha önceki modeller gibi benzer yıl içinde çıkan Galaxy S modelleriyle benzer donanım özelliklerine sahip olacak.
 
Samsung'un 14nm teknolojisiyle üretilen ve Android tarafındaki en hızlı işlemci olan Exynos 7420 işlemcisinin Note 5'te kullanılıp, Note 3 ve 4 modellerinde kullanılan 3 GB RAM yerine artık RAM'in 4 GB seviyesine çıkartılması, kameraların revize edilerek yeniliklerin devamı düşünülüyor. Peki yazılım tarafında durum ne?
 
 
Galaxy Note 5, PDF'e Yazı Yazacak!
 
Samsung, ABD Patent Ofisi USPTO'ya bir uygulama için 30 Haziran'da baş vurdu. Bu uygulama ise yeni bir özelliği ortaya çıkartıyor. 
 
Write on PDF özelliği, mobil cihazlarda PDF'i el ile yazma, düzenleyip yeniden kaydetme gibi özellikler kazandırıyor.
 
Samsung'un ekran yazısı özelliği, Note ailesinin en önemli özelliklerinden. Bir PDF ya da başka bir ekranın görüntüsünü alıp ya da fotoğrafını çekip, ona kalem ile editlemeler ya da eklemeler yapabiliyordunuz. Bu yeni özellik, artık bu özelliği daha profesyonel bir seviyeye çıkartıyor.
 
Önümüzdeki dönemde artık elimizle PDF oluşturup, düzenleyip ve gönderebileceğimiz yeni yazılımlar dikkat çekecek. Tabii bu özelliklerin güncelleme ile Note 4 hatta ve hatta güçlü Note 3'e de gelmesi gerekiyor.
 
Tabii Samsung bu güncellemeleri önceki Note modellerine verir mi, verirse ne zaman verir orası ayrı bir merak ve haber konusu.
shiftdelete
664161
Bu haberler ilginizi çekebilir