Galaxy 8, iPhone 7'den Bir Özellik Alıyor!

Samsung'un yeni amiral gemisinin tanıtılmasına sayılı günler kala Galaxy S8, biraz daha netleşmeye başladı. Galaxy S8'in yeni özelliği, iPhone 7 ile aynı olacak!
15 Mart 2017 17:06
Galaxy 8, iPhone 7den Bir Özellik Alıyor!
Galaxy S8 ile ilgili bilgiler gelmeye devam ediyor. Tanıtıma artık çok az bir süre kaldığı için sırasıyla cihazın neredeyse tüm özellikleri sızdırılıyor. Sızdırılan son Galaxy S8 özelliği ise bizlere iPhone 7'yi hatırlattı.
 
Galaxy S8 basınçlı ekran tuşları kullanacak
 
iPhone kullanıcılarının yakından bildiği bir özellik olan 3D Touch şimdi de Galaxy S8 için geliyor. Bir süredir iPhone'larda kullanılan bu özellik sayesinde ekrandaki bir uygulamayı ek fonksiyonlarla kullanabiliyorsunuz. Facebook uygulamasının üzerine dokunmayıp, belli bir basınç uyguladığınızda ekran bunu algılıyor ve uygulamayı açmadan size belli seçenekleri sunabiliyor.
 
 
Fiziksel ana ekran tuşunu kaldıran Galaxy S8 de bu özelliği kullanacak. Yine iPhone 7'de kullanılan Taptic Engine sayesinde fiziksel bir tuşa sahip olmamasına rağmen, cihaz fiziksel tuş hissiyatı verebiliyor. Ekran/Kasa oranının yükselmesiyle basınç temelli Teknolojiye geçecek olan Galaxy S8, benzer çözümler sunacak.
 
Apple ile ekran anlaşmasını yenileyen Samsung'un bu karardan sonra nasıl bir tepkiyle karşılaşacağı ise elbette merak konusu.
 
shiftdelete
521309
Bu haberler ilginizi çekebilir