Fransızlar Google'ın imajını fena çizdi

Arama motoru devi Google'ı 150 bin Euro para cezasına çarptıran Fransız mahkemesi bununla da yetinmedi, alınan cezayı Google’ın ana sayfasına büyük puntolarla yazdırdı.
10 Şubat 2014 11:31
Fransızlar Googleın imajını fena çizdi
Arama motoru devi Google’ı 150 bin Euro para cezasına çarptıran Fransız mahkemesi bununla da yetinmedi, alınan cezayı Google’ın ana sayfasına büyük puntolarla yazdırdı.
 
The Wall Street Journal’da yayınlanan haberde Google’ın Fransız mahkemesinden aldığı ceza nedeniyle 150 bin euro ödeme yapması gerektiği ve mahkemenin aynı zamanda bu cezayı Google Fransa’nın ana sayfasında 13 puntodan küçük olmamak kaydıyla duyurulmasını istedi. Google temsilcilerinden Patrice Spinosi, bugüne dek böyle bir taleple hiç karşılaşmadıklarını söyledi ve Ulusal Bilgi Özgürlüğü Komisyonu’na yapılan itiraz esnasında mahkeme kararının askıya alınmasını talep etti.
 
Ancak mahkeme Google’ın kendi servislerini ana sayfasında duyurduğu gibi bu cezayı da aynı formatta duyurabileceği konusunda ısrarcı olunca Google ceza ilanını ana sayfasında yayınlamak zorunda kaldı.
 
Bugüne dek pek çok kez birçok ülkede para cezasına çarptırılan internet devi Google böylece ilk kez ana sayfası üzerinden aldığı cezayı tüm dünyaya (özellikle Fransa’ya) duyurmak zorunda kaldı. 
 
Dün akşam saatlerinden itibaren Google Fransa’nın internet sitesi Google.fr adresinde arama çubuğunun hemen alt bölümüne gri bir tablo içine yerleştirilen ceza ilanının yaklaşık 6 ay boyunca orada kalacak olması ise Google’ın imajına ciddi derecede zarar vereceğe benziyor.
 
Fransız Ulusal Bilişim Komisyonu, ocak ayı başında Google'a internet üzerinde kişisel verilerin korunmasıyla ilgili mevzuata uymadığı gerekçesiyle 150 bin Avro para cezası vermişti.
hurriyet
Etiketler : google , Kurumsal Haberler
738499
Big Boss
11 Şubat 2014, Salı 10:12
neden ceza almış onu deseydiniz iyiydi
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • Google Chrome Güncellendi!

  Google Chrome Güncellendi!

  Google Chrome güncellendi. Android cihazlar için güncellenen Chrome ne gibi yenilikler sunuyor? Detaylar haberimizde.
 • Googleın Algoritması Değişiyor!

  Google'ın Algoritması Değişiyor!

  Dünyanın en popüler arama motoru Google, arama motoru algoritmasını değiştiriyor. Yapılan bu değişiklikle, kullanıcıların aramalarda daha iyi sonuçlar elde etmesini hedefliyor.
 • YouTubeda Yalan Haberlere Karşı Harekete Geçti!

  YouTube'da Yalan Haberlere Karşı Harekete Geçti!

  Bildiğiniz üzere geçtiğimiz günlerde Google, sahte haberlere karşı savaş açmıştı. Şimdi de Google'ın ardından YouTube'da yalan haberlere karşı savaş açmış durumda.
 • Chromea Yeni Bir Özellik Geliyor!

  Chrome'a Yeni Bir Özellik Geliyor!

  Google, Chome tarayıcısına herkesi memnun edecek bir uygulama getiriyor. Google, artık can sıkıcı reklamları engelleyecek uygulamayı hayata geçirmeyi planlıyor.
 • Youtube, Canlı Yayın İçin Abone Sınırını Düşürdü!

  Youtube, Canlı Yayın İçin Abone Sınırını Düşürdü!

  Youtube'un canlı yayın özelliği herkes tarafından çok beğenilmişti. Ancak YouTube'ta canlı yayın başlatabilmek için 10.000 abone sınırı vardı. Şimdi o sınır düşürüldü. İşte ayrıntılar...
 • Google, Yalan Haberler İçin Gerçeklik Kontrol Etiketi Getiriyor!

  Google, Yalan Haberler İçin Gerçeklik Kontrol Etiketi Getiriyor!

  Google, yalan haberlere karşı çözüm yollarını aramaya devam ediyor. Google, yalan haberlere karşı gerçeklik kontrol etiketi getiriyor. İşte ayrıntılar...
 • YouTube TV Açıldı!

  YouTube TV Açıldı!

  YouTube'un geçtiğimiz aylarda tanıtımını yaptığı YouTube TV açıldı ve test yayınına başladı. İşte YouTube TV ile ilgi detaylar...
 • Hackerların Tuzağına Düşmeyin!

  Hackerların Tuzağına Düşmeyin!

  Hackerlar bu sefer Google Chrome'u kullanarak kullanıcıları tuzağa düşürüyor. Bu yüzden kullanıcılar hayli tedirgin durumda. Fidye virüsü adı verilen bu tuğa karşı dikkatli olun!
En Çok Okunan Haberler
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama