Foxconn'dan 40 milyon dolarlık yatırım

Teknoloji dünyasının önemli isimlerinin yakın iş ortağı ve ürünlerinin montajını gerçekleştiren Foxconn, son yıllardaki başarısıyla birlikte Çin sınırları dışındaki yatırımlarını sıklaştırıyor.
26 Kasım 2013 21:13
Foxconndan 40 milyon dolarlık yatırım

Yakın zamanda HP ile birlikte ülkemizde, Apple ile de Brezilya'da yeni fabrika kuran Foxconn, şimdi de gözünü ABD'ye dikti. Firmanın başkanı Terry Guo'nun açıklamasına göre Foxconn, Pensilvanya'ya 40 milyon dolarlık yatırım yapacak. Firmanın ABD'deki iştiraki olan Foxconn East America ile gerçekleştirelecek olan yatırımla mevcut araştırma geliştirme merkezi, otomobil, sağlık ve çevresel ürünler gibi yüksek katma değerli ürünlerin geliştirilebilmesi için büyütülecek.

Guo'nun ifadesine göre 500 kişiye istihdam sağlayacak bu yatırımın Foxconn'un ABD'ye yapacağı yatırımların ilk ayağını oluşturduğu düşünülüyor.

Benzer şekilde Foxconn, robotik otomasyon sistemleri üzerine çalışmalar yapan Pittsburgh'daki Carnegie Melon Üniversitesi'ndeki araştırma geliştirme laboratuarı için 10 milyon dolarlık ek bütçe ayırdığını açıkladı.

donanimhaber
Etiketler : Apple , Foxconn , HP
170632
Bu haberler ilginizi çekebilir