Flappy Bird taklitleri durdurulamıyor

Oldukça ilgi görmesine karşın ani bir kararla Flappy Bird'ü uygulama mağazalarından geri çeken geliştirici Dong Nguyen, bir dergiye verdiği röportajda Flappy Bird'ün neden kolay taklit edildiğini anlattı.
12 Mart 2014 12:13
Flappy Bird taklitleri durdurulamıyor
Flappy Bird'ün yayından kaldırılmasıyla birlikte uygulamanın popülaritesini fırsat bilen pek çok uygulama geliştiricisinin aynı oyunun birebir benzerini yapmasıyla uygulama mağazaları Flappy Bird taklitlerinden geçilmez oldu. Flappy Bird'ü oynayamayan ve indirmek için fırsatı kaçıranlar ise benzer oyunlara ilgi duyarak bu oyunların popülerleşmesine neden oldu.
 
Uygulamanın geliştiricisi Nguyen'e göre ise Flappy Bird taklitlerinin bu denli sık görülmesinin en önemli nedeni oyunun basit bir yapıda olması. Yani oyunu yapmak için çok uzun zamanlar ayırmaya gerek yok ve gayet de basit bir oyun.
 
Ancak bu sözlerine rağmen Nguyen taklitlerinin ancak aslını yaşatacağına dikkat çekmeyi ve Flappy Bird'ün aynısını yapmanın mümkün olmadığını sözlerine eklemeyi de ihmal etmedi.
hurriyet
Etiketler : Flappy Bird , Oyun , Oyunlar , Uygulamalar
780700
Bu haberler ilginizi çekebilir
En Çok Okunan Haberler
 • Acerin Yeni 4K HDR Monitörü Predator X27Acer'in Yeni 4K HDR Monitör'ü Predator X27
  Acer, performansı ile dikkatleri üzerine toplamayı başaran 4K ve HDR özelliğe sahip yeni oyun monitörü Predator X27'i tanıttı.
 • LG G6nın Mini Versiyonu Ortaya Çıktı!LG G6'nın Mini Versiyonu Ortaya Çıktı!
  LG'nin, amiral gemisi G6'dan sonra şimdi de G6 Mini üreteceği ortaya çıktı. 5.4 inçlik ekrana sahip olacağı belirtilen G6 Mini, bakalım ne zaman…
 • İBB Navi Kullanıma Sunuldu!İBB Navi Kullanıma Sunuldu!
  İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin yeni navigasyon uygulaması İBB Navi kullanıma sunuldu! İşte İBB Navi ile ilgili tüm ayrıntılar...
 • Google Pixel 2 Mi Geliyor!Google Pixel 2 Mi Geliyor!
  Google'ın merakla beklenen akıllı telefonu Pixel 2 hakkında yeni detaylar ortaya çıktı. İşte yeni gelen o detaylar...
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama